онлајн покер Kostenlos Ohne преземете

Велика БРИТАНИЈА е на податоци чувар предупреди стотици онлајн коцкање филијали да се постават надвор од спам пораки или да се соочат со последици.Во четвртокот, на Комесарот за Информации Канцеларија (МЦК) испратиле известување велејќи дека тоа беше напишано за повеќе од 400 компании кои верува дека се неправилно користење на поединци' лични податоци да се промовира коцкање услуги преку текстуални пораки услуги.Дејвид Clancy, на МЦК е анти-спам истраги менаџер, рече дека неговата група беше побарано да постапува по добивањето поплаки од клиентите кои беа предмет на несаканите коцкање промо понуди од соработници онлајн покер kostenlos ohne преземете. Clancy рече на МЦК беше, исто така, дејствуваат на "интелигенција од други извори." На МЦК рече таа стана свесен за "одредени проблеми околу филијалата маркетинг" во коцкање сектор.Во многу случаи, ниту коцкање оператори, ниту нивните партнери беа "да ја преземе било каква одговорност за да се усогласи со правилата" во врска со личните податоци злоупотреба паиш де лос juegos онлајн покер.
Clancy рече: "не се знае на законот или се обидува да помине префрлувањето на вината на друга компанија во синџирот е оправдување." На МЦК предупреди компаниите кои не успеваат да се одговори на неговите барања за кои таа има моќ да ги принудат да ги обезбеди бараните информации.Треба да МЦК се утврди дека компанијата го прекршила податоци закони, тоа би можело да се преземат за спроведување на проектот, вклучувајќи и парични казни до £500k.На МЦК е missive се поклопува со излегувањето на нејзиниот нов код на пракса детали компании " обврски во образложението на луѓето како нивните лични информации се користат.Велика БРИТАНИЈА онлајн коцкање индустрија дојде под зголемен регулаторен надзор од различни фронтови во изминатите неколку недели.На Натпреварот и Пазари Орган започна истрагата на оператори' услови, а велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија објави преглед на коцкање е способност да се рекламираат на телевизија и на мало обложување оператори' фиксна-шансите обложување терминали.Само оваа недела, UKGC извршен ДИРЕКТОР на Сара Harrison предупреди оператори за да ја засили својата игра во смисла на правење на потрошувачите се фокусира на деловни одлуки и, исто така, во областа на анти-перење пари и усогласеност, додека се заканува лиценца критика за операторите кои не успеваат да се придржуваат на овие едикти.Сите кажано, регулаторната напад речиси прави да се прашувам зошто оваа година Џон Луис Божиќ конкурс не се карактеризираат forlorn обложување оператор наоѓање не претставува под дрвото.Веројатно затоа што на outlook е толку очајна што пазарот не можев да дознаам како да се сврти дека намуртено наопаку на крајот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre rtx 2080 ti двојна слот.