кој може да поседува казино во оклахома

Невада е нова законска рекреативни марихуана закони имаат Лас Вегас казина вдишуваш конфузија.И за разлика од Цезар Забава — што неодамна најави дека повеќе нема екранот поголемиот дел од своите кандидати за работа за тенџере use — повеќето од другите големи Лента оператори или одржување на мајката или да го продолжи своето испитување за употреба на дрога, кој останува нелегални на федерално ниво.По Цезар Забава објави оваа недела дека тоа повеќе нема тест за вработување кандидати за употреба на дроги, други казино оператори одговори на прашања за тоа дали тие исто така може да биде за изменување и дополнување на нивните постапки за вработување нови работници.Нивните одговори, меѓутоа, беа како нејасен, како тенџере партија себе кој може да поседува казино во оклахома. "Невада закони што се однесуваат на марихуана има комплекс импликации за работодавците во високо регулирана индустрии како што е нашата," MGM Места се вели во соопштението на Лас Вегас Преглед-Списание во средата.Компанијата додаде дека тоа "е внимателно да се разгледа кои се нејзините политики и работа правила и има направено корекции како што е соодветно." Кога RJ новинар Ричард Velotta прашани дали тоа значеше MGM имаше навистина престана тестирање на вработените за тенџере употреба, компанијата од него назад до нивните мрачното изјава, која во суштина skirted прашањето на подносителот на барањето за тестирање кој може да се подигне во покер.
"Невада гласачи одобрени рекреативни марихуана преку гласање на референдумот во ноември 2016 година портал казино северниот залив онтарио. Правен потрошувачка е на располагање на оние 21 и постари кои купување на дрога низ државата-лиценцирани продавница.На потрошувачите им е дозволено да поседуваат до една унца на марихуана или 1/8 на една унца на концентрирани марихуана," изјавата ја прочитате.Иако јавно-област потрошувачка останува нелегална, туристи на Лента и центарот области извештај мирисот на тенџере е присутна на отворено, што значи спроведување на "само во приватната резиденција" предупредување е недоволна, во најдобар случај.Законот, исто така, се уште grappling со точни ДУИ тестови, кои не се рафинирани и на ниво на слични тестови за алкохол, како на уште и биле прикажани за да се излезе со лажно-позитивни резултати од прилика.Дин Летувалишта и Лас Вегас Песок, изјави RJ дека тие не се менува нивното вработување процедури како тие се однесуваат на марихуана тестирање.Бојд Игри и Станица Казина немаше коментар портал казино точка едвард часа. MGM изјавата чини да значи дека Невада е најголемиот работодавец ќе барем да биде подготвен да се разгледа олеснување своите не-тенџере вработен вработување мандат.Користење на марихуана за време на работа останува нелегална.И дури и Цезар вели дека работниците кои се применуваат за позиции кои падне под надзор на НАС Одделот за Транспорт ќе продолжи да бидат тестирани за тенџере употреба.Без оглед на тоа дали позитивен тест за приватна марихуана користете блокови една од тоа да биде ангажиран од страна на казиното, оператори низ државата се уште сакаат малку да се направи со дрога.Марихуаната останува класифицирани од страна на федералната влада како Распоред јас дрога: исто групирање како хероин, ЛСД, и екстази.Невада казина' највредните средства се нивната состојба-издадена игри лиценци.Според Невада Игри законот за Контрола, основи за поведување дисциплинска постапка на носител вклучуваат "неуспехот да се усогласат или да се направи одредба за усогласеност со сите федерални, државни и локални закони." Невада Игри Претседателот на Комисијата Тони Alamo има кажано казина дека "на индустријата за игри и марихуана индустрија нема да се сретнат." Сепак, државата Игри Политика Комитет (GPC) дали неодамна леснотија прописи околните конференции и конвенции поврзани со плевел продажба и маркетинг.Во Март, ОУН исполнат за веројатно последен пат под Gov портал казино северниот залив работни места. Брајан Sandoval е (R) мандат.За време на состанокот, на 12-член панел препорачува казина се дозволи да биде домаќин на "конвенции, саеми, или слични конференции кои може да бидат поврзани со марихуана, но чиј фокус е првенствено за негување на бизнис врски, размена на знаења поврзани со трговија, и други трговски или образовни активности." ОУН изјава дојде со прилично важно предупредување изјави дека вакви настани мора да "не се олесни владение или потрошувачка на марихуана.".