Logan Ave Slots Belvidere Il

Penn National Игри ' s (NASDAQ:ПЕН) scintillating откуп приказна удри камен за сопнување понеделник, како аналитичар означени игри на акции со "продаде" рејтинг и цена прогноза дека имплицира значителни недостатоци од сегашното ниво.Во белешката на клиенти денес, Дојче Банка аналитичар Карло Santarelli споредено неговиот рејтинг на акциите на Ameristar оператор да се "продаде" од "држат", додека укинување на неговата целна цена за името да $22 $од $ 12 logan ave slots belvidere il. Нагорна цена проценка ревизија обично е нахакан знак.Но, во овој случај, Santarelli е проекција е 40 проценти подолу, каде што Пен акции затворено на 5 јуни најавите кабини во близина на казино coushatta. Компанијата ќе има повеќе предизвик време, во однос на врсниците, за подобрување на маргините, со оглед на нејзината пред маргина дисциплини и повисоки од колегите помеша игри даноци, кои се принудени Пен, со текот на времето, да биде leaner отколку повеќето", рече Дојче Банка аналитичар.Пен работи 41 казина во 19 држави, вклучувајќи ги и некои игри каде даноците се смета за висока, вклучувајќи Илиноис и Пенсилванија.На пример, растот на спортско обложување е голем дел од Пен инвестиции теза.Но во камен-темелник на Државата, оператори плати 36 проценти данок на спортски wagering активности logan paul vs ksi gambling. Santarelli е повик на Пен заработил stinging изобличи од Barstool Спортски основач Дејвид Portnoy, кои се испратени на expletive-украсен tirade на Твитер disagreeing со аналитичар.Пен поседува 36 проценти од спортски медиуми сопственост.Нагласувајќи Пен акции е "протегала" на вреднување и дека во близина на терминот ризик/награда на изгледите за името се "асиметричен имаа негативно," Santarelli признава "продаде" рејтинг работи спротивна на моменталниот консензус на игри име. "Понатаму, ние признаваме со овој повик ние, најверојатно, ќе расправаат против бул случај на спортски обложувања и iCasino се огромен windfall за Националните Пен, кој нема да имаат близина на рок резолуција", вели аналитичарот.Дури и со загуба на речиси четири проценти на ова пишување понеделник, акциите на Пен повеќе од двојно во текот на минатиот месец и се до повеќе од девет пати од Март падови.Неодамна, на берза стана сакан од страна на Вол Стрит, со аналитичари коишто бидете сервилни на компанијата спортски обложувања и интернет казино перспективи 888 покер прозорец премногу големи. Underscoring точка дека со неговата "продаде" одделение и $22 цена проценка, Santarelli е осамен волк на Пен.Тој е само еден од 14 аналитичари покривање на акции со мечешки белег на името, а неговата цена повик е далеку под консензус просек од речиси $30 888 покер добредојдовте бонус велика британија. Десет од неговите 13 врсници го оценувате Пен еквивалент на "купи" или "силен купи." Santarelli, исто така, признава дека постои некаков ризик во доделувањето мечешки mark за да Пен во време кога поширок пазар е силна и инвеститорите се преземаат "приказна" акции. "Во нашиот поглед, најголемиот ризик на нашиот повик е блиска и зголемувањето на капиталот на пазарот, која е прифаќање на приказната/концепт акции", рече тој.Пен, додека претходно гледа како на тули и малтер казино оператор, сега се гледа преку леќи на спортски wagering и онлајн казина, verticals дека секој може да биде во вредност од $20 милијарди долари во текот на следните неколку години. Santarelli вели Пен е iGaming и обложување спортски бизнис се во вредност од $2.5 милијарди долари, или $18 споделување.Тие не се дури и разговаравме за отворање на Tropicana хотел во Лас Вегас.Јас се обратил на стариот ко работници кои работат таму и ми рекоа како на ова минатиот викенд не е збор од компанијата.