весник на коцкање студии кратенка

Penn National Игри сакаше да купи Совршенство Забава, компанија која поседува голем број казина низ сад.Единственото нешто што стои во својот начин на $2.8-милијарди справи беа голем број на потписи од страна на регулаторните тела.Сега, Пен е еден чекор поблиску, како Мисури Игри Комисија дал своето одобрување на зделка.Ако сите регулатори знак исклучување на купување, Пен ќе стане најголема игри оператор во U весник на коцкање студии кратенка.

со вкупно 41 својства од 20 одделни надлежности.Според изјавата од страна на Тим Wilmott, Пен е извршен ДИРЕКТОР, "како Одраз на напредокот што го направиле за да го денот со обезбедување на регулаторни одобрувања, и временската линија имаме воспоставено за останатите потребните одобренија, остануваме на распоред за да се заврши трансакцијата во почетокот на четвртиот квартал." За разлика од државните регулаторни одобрување, Пен, исто така, бара благослов на Федералната Комисија за Трговија (ФТЦ).На ФТЦ сега има направено второ барање за "дополнителни информации и документарен материјал" поврзани со стекнување, но не се открие она што е побарано барањето.Со цел да се отстранат анти-труст загриженост, Совршенство веќе продаде четири од своите оригинални 16 својства да Бојд Игри, оставајќи Пен да се стекнат со 12 нова година е ден казино montrond les bains. На Бојд договорот беше во вредност од $575 милиони денари и видов казино оператор ги собереш два Ameristar казина во Мисури и Belterra во Индијана и Охајо.Бојд е се подготвува да го потпише за закуп договор со недвижен имот и инвестиции на довербата, Игри и Рекреација Својства, која е актуелен сопственик за одморалишта.Пен не е содржина само со Врвот придобивки.Тоа е, исто така, се здоби Margaritaville Одморалиште Казино во Bossier Град, Луизијана, во договор со недвижен имот, инвестиции доверба VICI во вредност од $376 милиони евра.Тоа, исто така, беше доделена на права да се отвори две сателитски казина во Пенсилванија.Пен е во потрага да се биде најголемиот казино оператор во U весник на коцкање студии автор инструкции. и, исто така, почнале да се прошири во спортски коцкање, како и.Претходно овој месец, компанијата најави дека тоа требаше да започне sportsbooks во својата Холивуд Казино на Чарлс Градот Трки, во пет казина во Мисисипи и Пенсилванија.Спортски игри на активност се поддржани преку партнерство со Вилијам Хил.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre за да започнете со коцкање со ambien.