нова година е ден казино монтреал

Во она што ќе дојде како апсолутно не е шок за да некој ни оддалеку запознаени со историјата на новите технологии, Bitcoin виртуелна валута сега изнесува 10% од сите продажби на Порно.com.На веб-страницата само почна да нуди Bitcoin како опција за плаќање на Јан нова година е ден казино монтреал.
3, и маркетинг директор Дејвид Кеј кажано CoinDesk дека процентот најверојатно ќе биде поголем освен фактот дека толку многу на интернет порно бизнисот се врти околу периодични претплати, значи има голем број на world wide wanking што треба да се случи пред луѓето имаат опција за обновување преку Bitcoin.Освен тоа среќна приказна, ова е недела од пеколот за Bitcoin корисници.Во понеделникот, големи Bitcoin размена како на Планината абориџините медицински услуги казино нов јужен велс. Gox, BTC-e и Bitstamp се најде под голем дистрибуирано одбивање на услуга (DDOS) напади од непознати извори.На никаквеци беа искористување на 'трансакција malleability' пукнатина во некои размена' софтвер, кој им овозможува на вандалите да се смени на уникатен Ид на Bitcoin трансакции пред тие се потврди и со мрежа.Ранливоста беше идентификувано како почетокот на 2011 година, но не напади на оваа скала бил виден до оваа недела.Обемот на malformed трансакции принудени насочени на размена да го поминуваат поголемиот дел од своето време recalculating фондот се распределува на натпреварот за официјалниот Bitcoin blockchain, и додека интегритетот на официјалната книга не е компромитиран, сајтови беа принудени да престане со обработка на барања за повлекување се додека не може да се справи со работите, која остави многу корисници fuming.Кратко време по 'трансакција malleability' се приклучи на мејнстрим медиумите лексикон, операторите на Свила Патот 2 – наследник на "црниот пазар eBay' - страницата на ФБИ затвори во октомври – објави дека еден од своите корисници мораше да се искористи на софтвер ранливост на постојано повлекување на пари од нашиот систем, додека тоа беше сосема празен." На гласаме за арамии биле во можност да се направи надвор со над 4.4 к Bitcoin во вредност од околу $2.6 m бидејќи сајтот балистите биле чување на скривам онлајн практика тие самите призна дека бил "неверојатно глупави." Свилата и Патот 2 администраторите имаат издадено молба за крадецот или крадците да се вратат на нивните лошо добиле добива така што нема да "одиме подалеку со вашите колеги борци за слобода' монети," но тие се, наводно, се уште се чека за одговор.Во меѓувреме, тоа не презема долго за сомнежи за да се изрази дека heist беше опортунистички внатре работа, поттикна страна на публицитет околу трансакција malleability недостаток.Совршена бура на лошиот публицитет помогна да предизвика precipitous капка во Bitcoin вредност abre ел казино де puerto madero hoy. Bitcoin почнале недела тргување на околу $830, но од петок вечер, вредноста би падна на околу $640 abre ел казино de mar del plata. Работите беа многу полошо на Планината uptown pokies казино бонус кодови. Gox, каде што вредноста натопена толку ниско, како $302 пред бие назад поблиску до $400 – уште добро го исклучите $900 спектар ужива во текот на јануари и многу далеку од невнимателни $1,200+ дена од крајот на декември.Така беше и овој hack обид од страна на фиат валути diehards да ја поткопа довербата во Bitcoin или можеби елаборат измама за некој да се држат до еден куп на Bitcoins на евтини?Мислите дека Winklevi е позната dustup со Марк Цукерберг их дека сите беше објективна во љубов, војна и бизнис?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.