цреша злато казино слободни без депозит бонус кодови

Бери Greenstein и Линда Џонсон се оваа година inductees во Покер Салата на Славните.На 41st и 42нд членови на Салата ќе биде правилно fêted Ноември.
8 во Рио во Лас Вегас (среде сите Светската Серија на Покер ноември Девет hoopla) цреша злато казино слободни без депозит бонус кодови. Greenstein патот до подиумот ќе биде подмачкан од никој друг, од Дојл Brunson, кои испратила: "имам честа да биде Бери Greenstein е водител на Покер Салата На Славните.Оваа индукција е добро заслужена." Со Greenstein има notched над $7.5 m во кариерата на турнирот заработка ($3m на која Greenstein донирани за разни добротворни цели, заработуваат му го прекарот "на Робин Худ на Покер"), ние не се осмелуваат да не се согласуваат со TexDolly на оваа.Додека Џонсон заработил WSOP нараквица во 1997 година, нејзиниот индукција во Сала е повеќе одраз на нејзиниот успех надвор од филц.Првата дама на покер" има напишано три покер книги, не осум години ангажман како издавач на Картичката Играч Списание, имаа удел во формирање на неколку покер конференции и служи на бордот на Покер Играчи Алијансата цреша злато казино слободен врти. Congrats за двете Greenstein и Џонсон.Оваа година WSOP ноември Девет ќе оди 'во живо' (на 15-мин.одложување, со дупка картички видливи) на ESPN оваа недела со почеток во 12:30 PST, и ќе продолжи до девет се намалува на три.Останатите трио ќе reconvene вторникот во 9pm EST да се бори се додека некој тврди $8.7 м големата награда која е трик на машини казино.

(Меѓународни покер фанови ќе можат да ги следат во живо на покриеност на интернет преку espnplay.com.) Во случај да му се заборави каде конечниот девет играчи, застана во однос на чип точки, еве како работи ќе изгледа откако се игра добива во тек: Мартин Staszko (40.175 m); Eoghan О'Dea (33.925 m); Мет Giannetti (24.75 m); Фил Колинс (23.875 m); Бен Јагне (20.875 m); Badih Bounahra (19.7 m); Пие Хајнц (16.425 m); Антон Makiievskyi (13.825 м) и Sam Holden (12.375 м).2011 ноември Девет може да биде на последното конечна табела да ги сноси дека прекар, како WSOP има јавно mused за крај на традиционалните три месеци-и-промена hiatus помеѓу лето tourney и целокупната шампион подигање на неговата плата што е значењето на коцкање. WSOP комуникации директор Сетх Palansky кажано PokerNewsReport.com дека компанијата ќе го "ревидира концептот по ова ноември" со идејата на евентуално "tweaking" формат. "Ако правиш нешто живо, дали навистина треба да го одложи тоа четири месеци и обидете се да се изгради оваа очекување да се добие на луѓето да го види?" Мудри зборови, но Palansky е размислувања може да биде чисто реторичка во овој момент, како што многу ќе зависи од ESPN волјата да одат заедно со "tweaking'.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.