стратегија за да слот машини во казина

Договори за градежни работи за Melco Hardrock Установи' Limassol, Кипар казино одморалиште се очекува да биде потпишан до крајот на април, а компанијата има поставено јануари 2020 година како датум за отворање на мулти-милион евра проектот да биде лоцирана во близина на "Мој Мол" во Limassol.Привремен казино се очекува да се отвори од октомври.Дека местото е закажана за исклучување кога главниот казино се отвора.Конзорциумот составен Лоренс Хо е Melco на Австралија и Макао, Хард Рок Меѓународни U стратегија за да слот машини во казина. и Phasouri Ограничена на Кипар, исто така, ќе им биде дозволено да ги отворите неколку сателитски казина во земјата, како дел од нивната ексклузивното право да работат на игри за 15 или повеќе години.Длабинска анализа на конзорциумот се очекува да биде завршен наскоро од страна на Координативното Комитет кој ќе ги достават својот целосен извештај до кабинетот неколку дена откако е завршена, според извештајот на in-cyprus.com Националната Игри на среќа и Казино Надзор Комисија се очекува да го издаде оперативни лиценци за конзорциумот по договори за градежни работи беа пријавени и евидентирани подоцна овој месец.Игри на лиценца ќе биде ексклузивно за 15 години, на која точка може да се обновува и други лиценци може да се tendered, меѓутоа, владата треба допрва да се направи тоа јасно под какви околности тие ќе им овозможи на конкурентен субјект да работат во Кипар, кога 15-годишниот ексклузивна лиценца ќе истече.Четири сателити казина, дозволено под конкурираат на тендерот, не ќе бидат големи сцени, со една во Никозија очекува да биде домаќин на некои 50 слотови и само пет маси.На Никозија сателитски е најголем од четирите по тековни планови стратегија да се победи во blackjack.

Famagusta, Paphos, и Larnaca ќе биде домаќин на другите три сателити кои само ќе нудат електронски игри на среќа, без Лас Вегас стил на табела игри. стратегија да се победи slots казино.