судбината 2 фрагмент слотови титан

Пенсилванија е SugarHouse казино е bailing на својата Њу Џерси спортски обложувања партнер, Златна Грутка, бидејќи Грутка е забрането од нуди НБА обложување под Њу Џерси коцкање закони.Како надвор од државата компанија, SugarHouse родител Раш Улица Игри беше потребно да се здружи со некоја Атлантик Сити земјиште-врз основа казино лиценца-носителот да влезат во Њу Џерси онлајн казино и спортски обложување на пазарот со PlaySugarHouse.com бренд.Но помалку од два месеци по започнувањето онлајн спортски обложување во Градината Државата, Раш Улица очигледно имал доволно на тргување во неповолна ситуација, и сега планира да хоп во кревет со Meadowlands тркачката патека наместо тоа, според eGaming Преглед.Користејќи податоци од Невада како модел, НБА обложување ќе сметка за околу 15 проценти од спортско обложување се справи во ново регулирани американските пазари.На Грутка е забрането од поставување линии на НБА затоа што неговиот сопственик, Tilman Fertitta, исто така, се случува да поседувате Хјустон Ракети.Њу Џерси е спортски обложувања правила вклучуваат интегритет одредба дека precludes сопствениците на професионални спортски тимови од спортско обложување лиценцирање — иако државата приспособени на своите правила за да се обезбеди Цезар и MGM Одморалишта може да влезат на пазарот судбината 2 фрагмент слотови титан.

MGM е сопственик на WNBA е Лас Вегас Аса, но заработува carveout бидејќи тимот генерира помалку од еден процент од групата на вкупните приходи.Во меѓувреме, Philadelphia 76ers сопственик Џошуа Харис е основач на Аполон Глобален Менаџмент, која — заедно со TPG Capital Management — е главниот акционер во Цезар Забава, преку заедничка сопственост компанија наречена Хамлет Стопанства.Но, бидејќи Харис' личен капитал во Цезар е помалку од 10 проценти, тој е во јасна — иако тоа не би било случај пред Цезар неодамнешните глава 11 стечај реорганизација.Златна Грутка неодамна рече дека "се надева дека ќе успее да ги убеди пратениците со текот на времето дека вкупниот НБА забраната е непотребно и треба да биде ограничено едноставно Хјустон Ракети тим во сопственост од страна на Г-дин Fertitta".Но, извештаите на оваа недела дека Fertitta Цезар се обратил со обратна спојување предлог создава сосема нов динамичен.Извори на кои се говореше на Блумберг тврдат дека предложениот договор ќе се инсталира Fertitta како претседател, извршен ДИРЕКТОР и главен акционер на комбинирана компанија.Ако се справи дојде до зацртаната цел, тоа ќе се исклучи Цезар од спортско обложување под тековната Њу Џерси закони, како и Златна Грутка, која може да биде доволно за да се принуди државната регулатори да ја преиспита својата позиција.Комбиниран Цезар Забава и Златна Грутка Казина група ќе сопствени една третина од Њу Џерси е казино на пазарот, и нејзините постоечки спортски обложувања закони ќе strangle на сектор државниот помина седум години и милиони долари за борба против да се воспостави. судбината 2 како да слот руни во "чашката".