Kickapoo Lucky Eagle Casino In Eagle Pass Texas

Во јужниот дел на државата на Грузија и шеф за Атланта Мотор Speedway, наводно, најави дека тој би сакал да се донесе одморалиште казино заврши со 700-соба хотел да гигант НАСКАР објект.Според понеделник извештај од локалните телевизиски радиодифузер WAGA-ТВ, Ед Кларк служи како Претседател на Хенри Каунти песна и има издадено концепт предлог повици за местото на одржување за да додадете одморалиште казино, исто така, наоѓајќи се на 85,000 sq ft игри кат, како и некои 75,000 sq ft на конвенцијата простор.Семејството фокусирани на објект: бизнисменот наводно, се верува дека овој предлог развој може да се соберат локалната легислатива за поддршка, бидејќи тоа ќе биде повеќе семејна-пријателски од други такви шеми благодарение на неговото вклучување на десет-екран кино сложени, 330,000 sq ft тема парк и возбудувања центар за прифаќање на е-спорт арена.Продолжува оваа тема и тој исто така сака развојот да бидат опфатени околу 400 condominiums како и воден парк, три-ниво голф возење опсег, десет ресторани и 300,000 sq ft трговски центар.Постојните подготви: WAGA-ТЕЛЕВИЗИЈА објави дека Кларк смета дека таков комплекс казино, кои тој би исто така сакал да се опфати еден 11,000-седиште концерт место и еден ноќен клуб, може да има корист од фактот дека Атланта Мотор Speedway веќе има значителен фан база.На 71,000-седиште објект редовно домаќините НАСКАР трки, Грузија Државниот Фер, Замислете Музички Фестивал и Атланта Воздухот се Покаже и седи само околу 21 милји од гигант Hartsfield-Џексон Атланта Меѓународниот Аеродром.Абориџините помош: Кларк изјави WAGA-ТВ дека Атланта Мотор Speedway е да работи со федерално-ва Mashantucket Pequot Племенски Нација, која што е одговорна за Конектикат е огромна Foxwoods Одморалиште Казино, на повеќе целосно развој на овој концепт би можела да вклучи и подземен паркинг објект со до 7,800 простори.Службен пречки: Сепак, Грузија законодавците и државата е нормално конзервативна електоратот, мора прво да се одобри уставниот амандман за да се овозможи казино коцкање пред било кој од ова може да се случи.Но, Кларк е безстрашен од овие пречки и објасни дека одморалиште казино во непосредна близина на Атланта Мотор Speedway може да создаде речиси 5,000 нови полно работно време работни места, а носат во околу $1 милијарди долари во изградба на приходите сам. kickapoo lucky eagle casino in eagle pass texas.