како да се победи во улица Craps

Втората сезона на Њу Џерси е PartyPoker и Borgata онлајн турнир На PartyPoker и Borgata онлајн Градина Државата Супер Серија на Покер враќа за својата втора сезона во регулирани Њу Џерси онлајн покер пазарот оваа недела (11 јануари) со Шест Макс и Целосна Прстен No Limit Hold ' Em настани.Следните играч коментари, побрз исплата структури се додаде на сите настани во $1 милиони онлајн турнир серија, која работи преку недела, 25 јануари, 2015 година, што се одвиваат заедно со Borgata Зима Отворен Покер турнир серија.На два турнири имаат комбинација наградниот фонд е над $7.7 милиони – најбогатите онлајн-живо искуство на ваков вид во сад, тврди дека PartyPoker портпарол.Тековната повторување карактеристики 23 различни настани во три различни купи-во ниво (69 вкупно) со различен опсег на турнирот формати, и со сателитска квалификациите ќе се нудат на buy-in-толку ниско, како 25 центи.Покрај тоа, баунти и rebuy NLH турнири се шири низ распоред, заедно со Deepstack, PLO, 7 Картичка Студ и Фиксен рок турнири со три ниско, средно и високо ниво и купи-во опции.Други промени во оваа година распоред вклучуваат: * Нови Брзина Надолу формат за настанот 21 како да се победи во улица craps. На турнирот структура забавува како што напредува; * Главниот Настан е сега, на последниот ден од серијата наместо на половина пат низ; * Воведување на NLH Главите-Up настани 15 до распоред за прв пат; * Воведување на Супер Баунти настан 16 – 50 проценти од prizepool оди на bounties и 50 проценти од наградата басен.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година како да се победи во онлајн слотови. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] како да се победи во texas holdem poker во казино.