четирите ветрови казино шатл услуга

Спротивно на типичен flashy, сите-за-шоу, фан-фокусирани настан, 2016 година НБА All Star Игра, му оддаде почит на човекот кој го прославува својот 18-тиот и последен All-Star игра.НБА е годишен средината на сезоната класичен, која јами лигата е најдобро едни против други во жестока битка за да се види кој може да се направи најмногу означите се репродуцира, спакувани во Ер Канада Центарот во Торонто во неделата, за прв пат на All-Star натпревар се одигра надвор од U.
S., Но тоа не е како All-Star викенд се одигра себеси во прв план.Пред да се игра отворање совет, НБА голема Магија Џонсон lauded на 37-годишниот Коби Bryant во пар почит видеа кој се некои кариера ја нагласува прошарани со пораки на благодарение од неколку колеги НБА играчи.Огномет пукна зад него како тој влегол неговиот конечен All-Star игра. "Тоа беше навистина посебно," Bryant, изјави Асошиетед Прес.
"Тие се нешта што не добие шанса да го слушате кога сте се натпреваруваат едни против други.Да се слушне оние приказни сега, имате таква длабоко чувство на благодарност и како братство од сите години на кои се натпреваруваат едни против други.Тоа само се чувствува добро." Bryant, кој беше фанови' водечки глас-getter оваа година All-Star изглед, заврши вечер со 10 поени, седум помага и шест одбиените топки.Збогум, Mamba.Кошарка никогаш нема да биде исто без тебе.НБА Сите ѕвезди 2016 година крши рекорди да се Пресели на самата игра, оваа година НБА Сите ѕвезди игра собори многу рекорди.Фаворит за победа на неделата игра Западната Конференција outgunned Источната Конференција во 196-173 четирите ветрови казино шатл услуга. И двете екипи на врвот на претходната еден тим постигна рекорд на 163 поени (поставени од страна на Исток во 2014 година и Западот како 2015 година).Комбиниран 369 поени, исто така, победи на претходната знак на 321. На Западот 196 поени постави рекорд за најголем во Сите ѕвезди во историјата четирите ветрови казино шатл распоред. Russell Westbrook постигна 31 поен, со што стана првиот играч да се победи целосно back-to-back МВП наградите.Боб Pettit победи во двете 1958 и 1959 година, но дели награда во вториот натпревар со Елџин (Baylor.

Westbrook не поени 41 поени како што направи и во минатата година е МВП перформанси, но возеше на Западот офанзива напад цела ноќ.Пол Џорџ беше најдобар стрелец на првенството со 41 поени, само една точка кратко на сите времиња рекорд поставени од страна Ќе Чембрлен во 1962 година, но тој се населиле за евиденција девет направени три совети, кршење на рекордот на Carmelo Anthony, кој погоди осум од нив во 2014 година четирите ветрови казино сребро крик настан центар. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слики на казино ноќ партија.