слики на казино гордост п

На Microgaming Покер Мрежа (MPN) се гледа кон иднината со создавањето на Мрежа на Управниот Одбор (NMB).Тоа е се стави во место како телото да го надгледува развојот и оперативни работи од мрежата и содржи голем број на различни високи гости.Еден претставник ќе се извлечат од секоја мрежа е основно оператори, вклучувајќи 32Red, Стен Џејмс, Unibet, Ladbrokes и многу повеќе.Покрај тоа, претставник од Microgaming Мрежата Игри Тим ќе биде присутна со претседателот извори од гејминг индустријата како целина.Според соопштението, формирање на NMB е дел од проектот за да го промените MPN во Sportsbook Покер Мрежа.За оние кои не се omniscience, што значи "сите членови да придонесат кон успехот на едни со други и да ги мрежата како целина." NMB првиот состанок е во почетокот на ноември, кога на изградба на развоен карта ќе бидат извршени.Ние сме под претпоставка дека тоа ќе биде направено, додека пиво и вино supped во еднаква мерка слики на казино гордост п.

PokerStars е нека завеса се откажат од плановите за следната година е PokerStars Карибите Авантура (СПС).Деветтата годишна издание ќе се случува на Атлантис и во Бахамите од јануари 5-14 центарот за културна казино де manresa. Тоа има над 40 настани, вклучувајќи $10,300 Главниот Настан што клоци исклучување на 7 јануари и на $100,000 купи-во Супер High Roller центарот за културна ел казино де manresa.
Galen Сала дојде далеку со пленот од минатата година СПС и уредно награда од $2.3 м.Се проценува дека 10,000 луѓето ќе бидат привлечени кон островот како резултат на турнирот што се случуваат и тие сите ќе бидат во потрага по билет за покана само затворање партија на фестивалот за конечниот ноќ.Подобро да престанеме да bloggin' и да почне blaggin'!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre центар суд вклучена & грил suncoast казино.