реки казино Des Plaines паркинг

Инвеститорот на state-of-the-art онлајн казино игри, Stakelogic, ги повика играчите да да се оди на темната страна, во својот најнов видео слот, Богови на Смртта.На 5-ролна, 3-ред 10 paylines, Египетската-тематските наслов користи цврсти математички модел и волшебна е да се направи за возбудлива игра искуство.Игра симболи: Играчите ќе ги најдете на играта е симболи на macabre страна, се состои од 10-златна royals, Гробот Mummy, Sobek, Ra, и Анубис, Египетскиот бог на mummification и задгробниот живот.Таа е ѕвезда на застрашувачки фрлена како 100x на клада, за пет од еден вид.На средни до високи нестабилноста слот го прави користењето на Холандија,-врз основа на студиото е Супер Удел иновација која им овозможува на играчите да имаат втора шанса по неуспешни спин.Функцијата двојки за удел и додава голем број на симболи на античките ленти, обезбедување на огромен исплата во врска со секој 44 врти.Играчите се предводени од страна на божества во античкиот гроб во потрага на огромни богатства и треба да се внимава за Змија Кралицата.На wily змија служи како еден од играта Дивините и може да се замени за било кој од редовни плати симболи.Кога лизгава еден земјиште на ролна 3, тоа се проширува за да го зафати целиот ролна и награди три respins.Возбудлива карактеристики: Фараонот се разбегуваат е еден од играта најбараните симболи.Кога три или повеќе појави, бонус врти се доделени и златните отвора гробот, помагајќи им на играчите да се откријат многу богатство.Слетување на диви Mummy симбол предизвикува таа да се прошири, за покривање на ролна, и може да го замени ништо друго освен за распрскување.Таа го зафаќа своето место на мрежа и по секоја спин потези еден простор на лево, додека конечно да падне првиот свиткани околу еден калем.Тоа може да се појави на било ролна, и мултипли можат да бидат активни во исто време.Супер Удел функција: иновативни Супер Удел функција со што се зголемува хит фреквенција е веќе на располагање на Novomatic во сопственост на студиото е 24 февруари во медиумите, Expendables Megaways, и, исто така, ќе бидат вклучени за наскоро да биде објавен, Џинови на Магијата и Тркач Тркач Megaways.Во бонус игра, 2, 3, 4, или 5 ги расфрла во поглед заработи екстра 2, 10, 20 или 50 бонус врти соодветно.Зборувајќи за новиот трилер во официјалното соопштение, Главен Извршен Директор за Stakelogic, Стефан ван ден Oetelaar, рече.. реки казино des plaines паркинг. "Богови на Смртта™ е возбудлива прилог на нашите неговото портфолио, со богатство од ангажирање на високо карактеристики за нашите фанови за да се добие нивните заби во реки казино des plaines покер соба. "Страшни Богови држете клучот за игра структура која може да се промени во еден момент, одржување на играчи на работ на своето седиште и сакаат повеќе.Ние сме убедени оваа игра, со додадена поттик на Супер Прашање, навистина ќе ја испорача моќта на Боговите." Богови на Смртта е преполна со сите на играта-за менување на карактеристиките кои играчи се очекуваат од талентирани програмери.Видео слот има се вратите на плеерот (RTP) стапка на 96.0 проценти и е поддржан од страна на Windows, X, Android и Apple платформи.Ослободување следи Stakelogic е ново партнерство се справи со шведската iGaming компанија, Betsson, и нејзиниот влез во италијанскиот пазар. реки казино des plaines сопственост.