тој број е п во покер

Но lacklustre вкупните резултати за НАС игри гигант Продолжение слабост во неврзан игра е водечка причина за слабата изведба на Бојд Игри група, рече извршниот ДИРЕКТОР на Кевин Смит оваа недела како тој откри дека НИ коцкање група страдале пад на добивката и приходите во вториот квартал.Група профитот значително надолу, опаѓање од $само 11,6 милиони евра во Q2-2013 за само $700,000 оваа година.На приходи за три месеци до крајот на јуни беше долу 2 проценти во $722.5 милиони денари, усогласени со заработка со работа во $160.2 милиони, благодарение на $11 милиони данок населба од своите Атлантик Сити заеднички интереси со MGM, каде Бојд има 50 проценти од акциите во Borgata.Бојд е дел од Borgata во Њу Џерси доставени само под $182 милиони евра, во опсег од $9 милиони денари од минатата година.Онлајн коцкање операции придонесе корисни $6.7 милиони евра за кој износ, помагајќи прилагоди заработка за Borgata да стигнат до $30,8 милиони – 11% зголемување.Смит го зеде позитивен поглед на компанијата онлајн коцкање активности во Њу Џерси, каде што нејзиното партнерство со MGM го видел на пазарот-водечки Borgata бренд се скрши, дури и во јули, е појава која Смит се карактеризира како клучна пресвртница во продолжение развојот на интернет технологиите.И покрај пониски од очекуваните резултати за жанрот, кој изгуби $1.8 милиони евра во кварталот, Смит останува сигурен, велејќи дека тој очекува онлајн игри на приходите да се започне со подигање во Њу Џерси како временските cools тој број е п во покер. Philly.com извештаи дека Borgata е споделување на онлајн игри приходи во Њу Џерси е 29 отсто.Смит откри дека Бојд е идните планови вклучуваат на стартување на мобилен спортски книга во Невада во блиска иднина.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019 услови за победа во коцкање. Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен. terra rossa ресторан црвена карпа казино.