Catalogue Promo Geant Casino La Valentine

Ли Дејви фаќа чекор со 'Луд' Марвин Rettenmaier да се зборува за неговата неодамнешна губење на тежината, на проблемот на неплатени побарувања во играта, и болка на завршување второпласирана во $10 rebuy на Планетата Холивуд.Јас се фати Марвин Rettenmaier на својот пат надвор од Рио.Никогаш не е добар знак.
"Јас сум само разби на 6-max.Проклета Британецот." Вели Rettenmaier.На проклета Британецот тој е осврнувајќи се на Светската Серија на Покер (WSOP) бразлетна победник, Крег McCorkell, и нашите германски ѕвезда е на својот пат да се Соблече за да го поминат остатокот од вечерта со неговата мајка, која има појави во градот да имаат некоја забава.Морам да кажам тоа е leanest сум видел Rettenmaier бидејќи јас прв пат се сретна со него пред четири години.Неговата јаготки се повеќе дефинирани и неговото тело изгледа затегнато премногу.Па што има млади германски се до? "Многу пол танцување.Некои луѓе велат дека тоа е шега, но тоа е вистинска работа." Умот го исполнува со слики од Rettenmaier лизгање надолу по пол, и мојот Dictaphone оди куцам catalogue promo geant casino la valentine. "Јас сум јадење малку поздрава, како и.Не е премногу луд здрава каде што не дозволуваат себеси да се јаде ништо, но доволно здрави.Јас, исто така, се прави малку работи...и многу танцување." Па само колку има Rettenmaier изгубени во однос на телесната тежина? "Мислам дека го изгубил околу 15 килограми.Јас се чувствувам подобро во општата дефинитивно." Јадењето на здрава, и во потрага по вашето тело, е генерално се наградени со повеќе остроумен состојба на умот, повеќе енергија и подобра поглед на животот.Јас се прашувам дали неговата игра е подобрена како резултат на позитивните промени тој има направено? "Јас не сум сигурен дека тоа е помогна мојот игра да се биде искрен.Јас не сум имал најголема почетокот на серијата.Но јас не готовина два пати вчера.Откако во $1,500 Тенџере-Limit Hold ' em, а потоа изгубив главите-up во $10 rebuy на Планетата Холивуд.Јас бев многу тажна...јас го зедов тоа во премногу добар...тоа беше забавно." Нашиот разговор промени тактичност и јас побара од него, ако тој се случува да се инвестираат многу во другите луѓе акција.Минатата година, јас се сеќавам гледајќи го оградата играчи дека тој имал парчиња.Нешто Rettenmaier отсекогаш била малку резервирана за.Претпоставувам дека некои работи не се менуваат catalogue promo geant casino hyeres. "Јас немам што многу акција, како јас би сакал да го имам, но јас сум малку овде и таму" catalogue promo geant casino gap. Тоа води убаво врз предмет на пари кредитирање и неодамнешниот инцидент Џеф Lisandro и Брендон Канту.Јас побара од Rettenmaier за неговиот поглед на состојбата на игра кога станува збор за неплатени обврски. "Ова е дефинитивно еден голем проблем.Јас не разбирам како не се толку многу луѓе таму – кои целиот покер заедница знае имате прашања на некој начин – кои се уште играат во сите овие големи турнири? "Јас искрено не го разбирам каде пари доаѓа од?Тие очигледно се скрши, и не може да им се обрне на луѓето со парите кои ќе ги должиме на нив, и се уште игра $25k е тука и таму.Тоа едноставно не го направи тоа многу смисла за мене.Јас нема да се спомене било имиња, но јас не знам за Брендон за некое време." Јас побара од Rettenmaier ако има некогаш сте биле во ситуација каде што тој има да се добие поддршка, или да земе кредит од некого, со цел да останат во игра тој сака толку скапо? "Јас никогаш не биле поткрепени, или мораше да се направи нешто слично.Имам дадено на луѓето пари дека не сум добил назад, и нема да ги добиете назад.Но во главниот јас сум многу внимателни со моите пари, и во случаи јас фатен јас навистина не го очекував тоа." Во светлина на последните Ли Детето суд случај јас побара од Rettenmaier ако тој никогаш не може да се смета за законски мерки за да се обиде и да побараат пари што се должат на него, или не, тој мора да прифати дека тоа е деловна инвестиција претвори лошо и да добијат со тоа? "Моите прашања беа сите вклучени лица, кои само што не се имате било какви пари.Имам еден човек кој ако тој го прави пари во иднина ќе го даде назад кон мене, уште еден има само исчезна, и успеав да го добиете парите назад исклучен уште еден во еден чуден начин на кој јас не сакам да се оди тука." Додадете свој крај на тоа една луѓе.
Rettenmaier беше многу блиску до играње во инаугуративниот ЕДНА ГОЛЕМА за ЕДНА КАПКА; тој се имате било какви планови за да се игра оваа година? "Јас требаше да се игра на настанот, пред две години, но имаше некои прашања кои не беа на моја страна.Имав пари тука, но на крајот тоа беше долу на капа да се постави на 48." "Оваа година јас не сакам да започнам од нула.Ако богат бизнисмен беше да се каже " Тука е $500k оди и да игра,' тогаш јас би се обидел да го направи тоа, но јас не сакам да се почне од нула" најблиску казино до рио vista калифорнија. Како се зборува на играње во $1m купи-во случај наноси надвор во етер, Марвин Rettenmaier глави исклучување на Планетата Холивуд да свири на некои ниско удели покер со неговата Мајката.Тоа е еден луд свет.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.