бивол гром одморалиште казино настани

Секојдневно фантазија спорт доаѓа до Ден — или повеќето од Луизијана, најмалку.Гласачите во вторникот се согласија да ја легализира на натпревари во 47 од државата 64 парохии.Луизијана законодавното тело удобно да се донесе законот отстранување на државно ниво и забрана за DFS натпревари минатата година, но законодавството побара гласање за одобрување на парохија-по-парохија основа, оставајќи DFS оператори со потенцијални главоболка.Само играчите во рамките на одобрени парохии ќе биде во можност да ја играат игри законски и тоа ќе биде до операторот на полициски оваа комбинација пејзаж низ геолокација технологија.Ова е проблем оператори би можело да се направи без да се, но, бидејќи DraftKings и FanDuel истури $1 милиони евра во кампањата за поддршка на мерката, тоа изгледа како тие се подготвени да ја преземат на тоа.Нивната задача ќе биде олеснето со фактот дека на 17 парохии кои ја отфрли идејата, се наоѓа во руралните џебовите на северна Луизијана.Парохии со погуста популација, како и Источна Батон Руж, Орлеанс, Џеферсон, Св бивол гром одморалиште казино настани. Чарлс, Св бивол thundering 7s слот машина. Tammany, Св како да се победи на покер турнир. Бернард и Lafayette, речиси едногласно го поддржа амандманот.Рајан Berni беше претседател и извршен ДИРЕКТОР на кампањата група која резервната мерка, Правичност за Фантазија Спорт во Луизијана.Тој рече во изјава во вторникот вечерта дека парохии претставуваат 92 проценти од државата населението имале поддржа амандманот.Вечерва резултати, се голем чекор напред за десетици илјади спортски фанови во Луизијана кои сакаат да се игра фантазија спорт како навивачи во 41 други држави," Berni се вели во изјавата од вторникот ноќта како да се победи на покер satellite.
"Возрасни треба да бидат во можност да се трошат нивните сопствени пари како тие го гледаат одговара, вклучувајќи ги и фантазија спорт, поставување на сопствените буџети и прифаќање на одговорност за своите постапки, победи или изгуби." Луизијана е еден од само девет држави во САД каде што DraftKings и FanDuel не во моментов работат на сите.Во 2016 година, тие биле предупредени од страна на тогашниот обвинител Лутер Чудно што нивните активности беа нелегални.Луизијана е единствената држава досега дека е потребен референдум да се легализира DFS.Но, претстои уште работа пред DFS оператори можат да се врати на Bayou Држава.Претставник Кирк Talbot е DFS бил содржи не насоки за тоа како да се регулира и данок на натпревари — таа задача ќе падне на Луизијана Гејминг Одбор за Контрола, по што законодавниот дом ќе гласа за тоа повторно.Ова значи лиценцирани и регулирани DFS може да не да се нагоре и трчање во 47 парохии до 2020 година и тоа би можело да биде одложен уште понатаму со лобирање напори на државата е видео покер индустрија, која ставови DFS како конкурентна закана.многу повеќе корисни отколку кога било досега, исто така, прочитајте главните. како да се победи во онлајн покер турнир.