сила на рацете во покер

MGM Места е повторно подигање на цената на Лас Вегас Лента хотелска соба со дополнително подигање своето одморалиште такси, оние досаден add-on трошоци кои не се првично објавени во текот на резервација процес.Како на август 1, одморалиште такси во Bellagio, Аријата, и Vdara – MGM три marquee Лента properties – се $45 дневно.Гласини избувна минатиот месец во однос на MGM зголемување на својот Лас Вегас одморалиште такси.Казино оператор ги негираше озборувања во времето.Официјална најава никогаш нема да дојде, но на повисоко одморалиште такси не.Одморалиште такси се предмет на две тужби поднесени во последниве неколку месеци од страна на DC јавниот обвинител и Небраска јавниот обвинител.Приговорите allege дека користењето такси се форми на "капе цена" – е лукави пракса каде некоја онлајн продавница на мало рекламира една цена, тогаш incrementally зголемува реалните трошоци преку неизбежни трошоци.Повик за нив "дестинација такси," "објекти такси," "удобности такси," без оглед на тоа каков – одморалиште такси во Лас Вегас обично вклучуваат фитнес центар пристап, локалните и на бесплатниот телефонски повик, Wi-Fi во текот на центар, качи се помине печатење, нотарската служба, и дневните весници.Надоместоците се продолжи да се искачи во последниве години.Во Март 2018, MGM објави дневниот одморалиште пријави се зголеми до $39 во Bellagio, Аријата, и Vdara.Средината на основниот капитал (тиер својства, вклучувајќи Мираж, Mandalay Залив, и MGM Grand се bumped до $37 сила на рацете во покер.

Luxor и Excalibur отиде од $30 до $35, и буџет опција Циркус Циркус скокна до $30 сила на рацете во texas holdem. Имаше многу јавни backlash, како се зголемува се случи само неколку месеци по октомври 2017 масовно пукање и Лас Вегас заедница се застапува за туристите да се продолжи со поддршката на градот.Извршниот ДИРЕКТОР на MGM Џим Murren рече во тоа време, "Без тебе, тие [казино и хотелски работници] немам работа.Ќе се прават она што можете да.Ќе доаѓаат тука за поддршка на овој дестинација и да им помогне на оние семејства кои се грижат за себе." Посета на MGM Места казино во Лас Вегас е поскапо овој месец од минатата.Тука е местото каде на компанијата Лента казина во моментов стојат.Секојдневно Одморалиште Надоместокот $45: Bellagio, Аријата, Vdara $37: MGM Grand, Mandalay Залив, Мираж, Парк MGM, Номад, Њујорк-Њу Јорк $35: Luxor, Excalibur $32: Циркус Циркус Инвеститори може да сакаат да се впуштат такси, како тие ја испорача подобар дното линии улиците на непријателските слот машина шансите. MGM Места ужива силна вториот квартал, со приходи до 13 проценти до $3.22 милијарди долари. MGM победи аналитичар очекувања од $10 милиони евра.На компанијата 2020 план на трошоци за сечење иницијатива се исплатува за инвеститорите, како и акции се зголеми повеќе од шест отсто за заработка извештај.Најновите гласини околу MGM е дека компанијата е да размислува за продажба на Bellagio и MGM Grand.Велат аналитичарите во комбинација на својства може да се извлече колку што е $7 милијарди долари. ѕвезда павилјон ameristar казино канзас сити.