како да се победи прогресивна слот џекпот

На PartyPoker Светот Покер Турнеја Прага привлече доста голем број на играчи, сите се борат за да бидат во можност да се земе дома на насловот на WPT Прага победник.На крајот, иако, тоа беше Marcin Wydrowski кој падна на чекан на остатокот на терен, да стане WPT шампион и уште поважно, првиот полски за да победи WPT наслов.О, и тој победи €325,000 ($423,957), која не е премногу лошо или.По 5 дена на игра и вкупно 567 играчи, тоа беше Wydrowski кои завршија upending сите нив, последните се Alexandr Lahkov, кој храбро се стави до борба, но беше само длабоко outgunned наслов во главите-up наслов.Со Wydrowski држи три-на-еден чип води против Lahkov, на крајот дојде наскоро, кога двајцата играчи се наметнува сите нивните чипови на масата со полски Wydrowski е 7d7c рака доминираат Lahkov е 7s6s како да се победи прогресивна слот џекпот. The flop дојде – Jd8d5c – и даде на руската малку надеж, но само штом се надевам дека тоа е дадено, тоа беше одземени кога се сврти и реката се претвори двајца кралеви – Ks и Кд – давање Wydrowski win, насловот и првата цена пари.Акција во конечната табела почна со две кратки купишта исто така заврши се првите две жртви како Alin Grasu и Мајкл Gagliano хит на железница, благодарение на непредвидливи Тони Чанг и потоа чип лидер Bodo Sbrzesny.Со табелата долу за само четири играчи, бизнис почна да ги собереш, тоа беше Чанг кои завршија busting во четвртото место благодарение на лошо време блеф што видов неговиот Kc2c падне на Lahkov е 5h3h по одбор се претвори 6s5s3s – 9d – 8d.Третото место заврши во Bodo Sbrzesny, кои патем започна на денот, како на чип лидер само да се види неговиот хард-заработени оџакот падне во текот на конечната табела.Кога можност се претстави со пристоен рака, нема сомнение дека Sbrzesny требаше да им помогнам.Таа можност на крајот дојде, и со 6d6h страна, Sbrzesny се наметнува неговиот останатите чипови во средината на табелата.За жал за PartyPoker Про, Wydrowski веднаш нарекува со AdJd како да се победи рулет.
The flop – 9c3d3c – испадна одлично за Sbrezny само да биде проследено со 7d на крајот, давајќи Wydrowski лешник флеш нерешено.Реката не нето-дијамант, но тоа беше Ac, propelling полски ујп да задна врата капак кој лево Sbrzesny во вкупно шок.Со само Lahkov лево во слика, Wydrowski е решена да стави крај работи брзо.И на крајот тоа брзо го правеше, отфрлајќи Lahkov набргу потоа и staking тврдат како прв полски играч да се победи на Светот Покер Турнеја Главниот Настан.Добро заслужена победа, Marcin Wydrowski.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre стратегии за torneios покер на интернет.