казино Santa Fe отвора денес

Поранешниот американски базирани Full Tilt Покер играчи се поставени за да добиете уште $2.6 милиони евра во наплата според известување на Full Tilt Покер Тврди дека Администрацијата на сајтот.
1,180 покер играчи со седиште во САД имаат $2.6 милиони причини да се смеете по Градина Градот Група (GCG), управата тим назначен да се направи смисла на пост-Црн петок хаос, заврши нивната преглед на најновите tranche на петиции.Најновата рунда на плаќања беа одобрени од страна на министерството за Правда-Средства Одземање и Перење Пари дел пред неколку дена.Тие вклучуваат плаќања на играчи кои се спорни нивните Full Tilt Покер Сметка биланси, и играчи сегментирано како Full Tilt Покер "професионалци".Тоа е осмата рунда на плаќања да бидат дистрибуирани до играчите од 27,500 сметки доби $76 милиони евра во февруари 2014 година казино santa fe отвора денес. Подоцна дистрибуции беа распространети како тоа: • април 2014: 2,200 играчи добиле прибл. $5m • јуни 2014: 3,200 играчи добиле прибл. $14m • Септември, 2014: 600 играчи добиле прибл казино santa fe игра онлајн. $1.8 m • Март 2015 година: 3,500 играчи добиле прибл богатство на островот казино mn проверете во време.

$2.8 m • Јуни 2015 година: 4,000 играчи добиле прибл. $4m • Ноември 2015: 2,000 играчи добиле прибл. $5.7 м Проценки се стави на вкупниот број на отплати или завршени или се во постапка на завршување на над 44,000 богатство на островот казино mn бафет.

GCG никогаш не објави официјален број на реалните петиции.Веб-сајтот тврди дека 94% од сите оние поднесени сега се и официјално го стави во кревет.Во април, ние сите ќе бран bye-bye да иконите Full Tilt софтвер како што чекори настрана да се gobbled од страна на PokerStars.Сите сметки ќе бидат префрлени на PokerStars сајт, и иако брендот ќе остане опција за играчите, еден ќе се очекува тоа да биде полека се користи со текот на времето. Full Tilt, исто така, беше inconspicuous од страна на негова спреченост или отсуство, кога PokerStars објави планови за да се вратите на САД сајбер почвата кога тие поставување на кампот во Њу Џерси во следните неколку недели.Тоа е се чини дека само вчера бевме тропа играчи како Крис 'Исус' Фергусон надвор од Full Tilt MTTs да бидат наградени со "јас Исфрлен Про' т-маица преку пост.Колку брзо работи се менуваат.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre богатство на островот казино mn кампување.