одморалишта светот казино њујорк старосната граница

Сенаторот Елизабет Ворен (Д-Р) никогаш не била еден да се грижи со нејзините мислења.Тоа значеше тоа е веројатно дека таа конечно ќе се направи нејзините чувства се знае за ноември гласа за тоа дали да го укине 2011 Масачусетс закон што го отвори патот за казина, за да се дојде до држава.Тоа мислење слезе во понеделникот, и излегува дека Ворен е на страната на анти-казино сили.Ворен направи нејзината позиција познат додека зборува со новинарите по Поголема Бостон Пазарот на Советот на Работна Ден појадок.Нејзините коментари сугерираше дека додека таа е веројатно да гласаат за укинување, таа сфати зошто многумина нема одморалишта светот казино њујорк старосната граница. "Тоа е тежок повик да се направи," Ворен рече одморалишта светот казино њујорк blackjack.

"Луѓето треба работни места, но, коцкање, исто така може да биде вистински економски проблем за многу луѓе.Јас не го поддршка коцкање прв пат и јас не се очекува да го поддржат [сега]." Кои став става неа на спротивната страна на прашање од многу групи таа била да зборува на Денот на Трудот.На AFL-CIO, најголемиот организирана работна група во Масачусетс, има излезе против укинувањето на гласање.Организацијата наведува на работни места создадени од казина (и двајцата за време на изградбата и за време на работа) како и нивните причина за нивната поддршка на предложениот места.Но Ворен е опозиција уште дојде како изненадување.Кога таа се кандидира за Сенатот во 2012 година, таа јавно се спротивстави на законот што е дозволено за казино коцкање да се дојде до Масачусетс.Законот овозможува три полни казина и слот салон да биде изградена во текот на државата.Укинување на Казино Договор, почетната група се залага за тркалање назад казино закон, беше брзо да се фалат Ворен позицијата одморалишта светот казино њујорк возраст. "Елизабет Ворен има рекорд на ставање на потрошувачите прв и ние сме задоволни што таа е подигање на нејзиниот глас да се застане на казино хаос", рече Вистински Казино се Справи кампања претседател Џон Ribeiro во соопштението казино одбива да плати 43 милиони џекпот. "Со искуство во закон за стечај, Ворен потврди она што ние знаеме да биде вистина: казино коцкање боли заедници и не расте нашата економија, додека preying на оние кои се најмногу економски ранливи." Во моментов, сепак, укинувањето напор изгледа како и покрај тоа што има долг пат да одат ако сака да биде успешен.Една анкета објавена од страна на Универзитетот на Масачусетс-Lowell и WHDH-ТВ најде дека 59 проценти од евидентираните Масачусетс гласачи планирано да се спротивстави на укинувањето, а само 36 проценти рекле дека ќе гласаат за укинување на законот.Според портпаролот за Укинување на Казино Договор, Ворен нема планови да кампања во нивно име или да преземе активна улога во укинувањето напор, да се најдобар на организацијата е знаење.Државните регулатори веќе доделена казино лиценца за MGM Места кои што ќе им овозможи на фирма за изградба казино во Спрингфилд.Друг е издадена да Penn National Игри да се изгради слотови салон на коњски трки песна во Plainville.Поголема Бостон-област лиценца, најверојатно, ќе биде награден или Mohegan Сонце или Дин Места.Се разбира, оние кои подетално ќе останат само значајни треба да укинувањето на гласање не успее, резултат што Ворен вели дека е целосно до самите избирачи.
"Ние сме го имале овој глас пред, и сега ќе имаат шанса да се земе една секунда изгледа," Ворен рече казино одбива да плати џекпот. "Ние ќе мора малку повеќе информации отколку што имале порано и не сум сигурен како тоа ќе излезе.Ова е причината зошто луѓето имаат шанса да излезат и да гласаат за тоа." казино одбива да плати за излез.