Freeport

Среде coronavirus пандемија ограничувања, ова нема да биде типичен новогодишната ноќ во Лас Вегас.Со ладно време се очекува во текот на следните неколку месеци, Гревот Градот lethargic обновување темпо се очекува да лебдеат во првиот квартал.Но, еден аналитичар се верува близина на рок сообраќај трендови може да ја постави основата за сериозно се враќа во САД игри центар во втората половина на 2021 freeport. Macquarie аналитичар Чад Beynon неодамна оценува визитација на податоци на домашни казина, истакнувајќи трендови се влошување, како што многу домашни игри својства се или shuttered повторно или работењето на строго ограничен капацитет заради уште еден скок во COVID-19 случаи.Со оглед на постудено месеци и нормално сезонски слабост, ние очекуваме четвртиот квартал и првиот квартал на 2021 да остане како лош или полош од третиот квартал за изложен компании," изјави аналитичарот во белешка за клиентите.Додека тоа е мрачна близина на рок outlook, еден зацврсти од фактот дека НИ игри всушност мека се движи кон својот најлош туризам застој во три децении, Beynon верува зголемување на сообраќајот во текот на следните 60 до 90 дена може да го отвори патот за легитимен обновување во втората половина на следната година.Во текот на пандемија, Вол Стрит консензус е дека Макао, ќе дојдат побрзо отколку Лас Вегас, бидејќи на затворен-до побарувачката меѓу Азија коцкари, и во НАС, регионални игри оператори се повеќе привлечна за инвеститорите, бидејќи тие компании не се толку зависни од бизнис патување и гости пристигне со авион како Грев Град.Таа теза нели докажано неточни.Но Beynon гледа некои знаци на живот за најголемата НИ игри центар.Тој повици пребарува за Лас Вегас соби 60 до 90 дена од "екстремно охрабрувачки," и забележува дека "изгледа/книги" за тој период се до 15 отсто во споредба со ниски, една-цифрен раст една година порано.Треба да тој тренд се материјализира во вистински резервации и посети, аналитичарот гледа компании како што се MGM Места International (NYSE:MGM) и Цезар Забава (NASDAQ:CZR) корист.Тие се двете најголеми оператори на Лента големата bahama island казино.
Beyon стапки Цезар "купи", со еден $85 целна цена, што подразбира главата од околу 13% од Dec freebies слотови cashman казино бесплатни монети. 31 блиску.Тој, исто така, има "купи" одделение на MGM, со $36 прогноза.Тоа е речиси 14 проценти погоре, каде акции на Bellagio оператор затворени денес.Цезар се извршува некои од Лента најпознатите сцени, вклучувајќи Цезар Палата, Bally е, и Фламинго.Така, тоа е само природно е дека многу инвеститори, мислам на тоа како Лас Вегас за обновување на игра.Сепак, околу 75 проценти од компанијата третиот квартал приходи е генерирана надвор од Гревот Град, underscoring придобивките на проширена регионални портфолио.Која особина им помогна на акции на 23.56 проценти добивка во 2020 година, додека MGM, што е повеќе врзан да се Соблече трендови, slumped 6.25 проценти.Дополнително, кога Цезар финализира своите преземање на Вилијам Хил во првиот квартал, тоа ќе се контролираат сите на економијата на неговата iGaming и обложување спортски бизниси.Дека'swhile ривал MGM акции оние бенефиции со партнерите во заедничките вложувања Entain, компанијата претходно познат како GVC Стопанства. freeroll jouer покер слободен betclic.