ѕвезда покер сиднеј Live Stream

Трамп Забава Места Inc., казино компанија основана од страна на Доналд Трамп, ќе датотека за стечај и повторно, според луѓе со познавање на ситуацијата, ставање на петтата Њу Џерси казино во опасност од затворање.Компанијата, со седиште во Атлантик Сити, ја поседува две својства во кои се борат туристички град — Труба Таџ Махал и Труба Плаза, која е закажана за прекин на работата на Септември.

Таџ Махал, исто така може да се затвори во средината на ноември, луѓето рече.Други три казина се затворени во градот оваа година, вклучувајќи Цезар Забава Корп е Showboat и Уживаат Казино Хотел минатата недела.Труба се својства кои страдаат од опаѓање на приходите се должи на новата конкуренција на Источниот Брег, како и високите трошоци за работна сила и недвижен имот даноци ѕвезда покер сиднеј live stream. Gov.Крис Кристи и други локални лидери се одржа самитот понеделник да разговараат Атлантик Сити е иднина.Роберт Грифин, главен извршен директор на Трамп Забава, одби да коментира.Заборава на себе нема активна улога раководење на компанијата.На стечај судот реорганизација може да даде Карл Icahn два дополнителни хотели во градот.Средства контролирани од страна на New York - базирани милијардер се Заборава на Забава најголемите доверителот, според јавните архиви ѕвезда покер турнир распоред на голд коуст. Icahn исто така, го контролира 68 проценти од Лас Вегас-базирани Tropicana Entertainment Inc., која е сопственик на Tropicana во Атлантик Сити.Тој не веднаш да одговори на барањето за коментар.На поднесување исто така, може да се постави борбата меѓу Трамп и Icahn во стечај судот.Трамп е поднесена тужба минатиот месец прашуваат дека неговото име да биде симната својства.Тој лиценцирани неговиот бренд на компанијата за член на кралското семејство-бесплатно основа, како дел од порано преструктуирање, според јавните архиви.Договорот забранува него од користење на Трамп име за коцкање бизнис во шест Источниот Брег држави, вклучувајќи Њујорк слот машина во zynga покер.
"Тоа не е дека ние сме да се бара права," Трамп изјави во телефонското интервју. "Ние само сакаме името симната зградата.Имаме најжешките хотел портфолио во светот токму сега.Тие не се оперативни хотелот во согласност со нашите многу висок стандард" слот машина исто така се нарекува.
Капиталот на инвеститорите во Адут Забава вклучуваат Авенија Капитал Менаџмент, Њујорк-врз основа на хеџ фонд основан од страна на Марк Lasry.Трамп е сопственик на околу 10 проценти од акциите.Труба Таџ Majal изгуби $35 милиони на приходи од $108 милиони евра во првите шест месеци од оваа година, според пополнување со земја Поделба на Игри за Спроведување на законот.Трамп Плаза покажа загуба од $9.8 милиони на приходи од $28 милиони евра во истиот период.Дека казино е затворање по unsucessfully барање на купувачот од 2011, според државната поднесување.Трамп, на 68-годишниот недвижнини магнат и реалноста-ТВ ѕвезда, почна да инвестираат во Атлантик Град во раните 1980-ти.Неговите три казина отиде преку отворена стечајна постапка во почетокот на 1990-тите, по отворањето на $1 милијарда Таџ Махал во рецесија.Целата компанија бара стечај судска заштита во 2004 и во 2009 година, кога Трамп се откажа раководство.Трамп Забава продаваат Труба Марина хотелот да Landry ' s Inc.за $38 милиони евра во 2011 година слот машина italiane онлајн бесплатно. Тоа е бидејќи се преименува во Златна Грутка..