Only Two Ram Slots Work

Мисисипи и Западна Вирџинија има на секој одобрен новиот спортски обложувања прописи, ставање на двете држави се на пат за да започне законски wagering во пресрет на претстојните МАК сезона.Во четвртокот, на Мисисипи Игри Комисија (MGC) ја одобри конечниот прописите кои се однесуваат на спортски обложување на државата 28 тули и малтер игри venues only two ram slots work. By закон, regs ќе започне во рок од 30 дена од сега, што значи локална punters може да биде wagering на спортски до крајот на јули како да се пресмета multiclass правопис слотови.

MGM Одморалишта, која работи во две казина во државата, што се користи својот официјален Твитер храна да објави што ќе се започне со спортски обложување на оние места на јули 21. Прописите, еден ран нацрт на кој прво се појави во Мај, дозволи за земјиште-базирани wagering само, иако мобилни wagering нема да биде дозволено под услов bettor е физички присутен на казино сопственост.Оператори ќе му плати 12% данок на нивните обложување приходи.Како и со претходните нацрт, не постои 'интегритет такса' или член на кралското семејство да се плаќаат на професионални или колеџ спортски тела.Мисисипи, исто така, ќе им овозможи на punters да облог на Мисисипи колегиум спортови, за разлика од новиот спортски wagering правила во Делавер и Њу Џерси.На Мисисипи Бенд на Choctaw Индијанци не се регулирани од страна на државата игри правила, но локалните NBC филијалата WTVA цитирани MGC извршување директорот Ален Godfrey велејќи дека тој очекува племето три казина ќе се придржуваат "доста тесно" на regs основана за комерцијални казина.ЗАПАДНА ВИРЏИНИЈА ИТНИ малку подалеку на север, на Запад Вирџинија Лотарија го усвои итни обложување прописи во четвртокот.Овие regs сега ќе биде поднесена со Државен Секретар канцеларија пред да бидат испратени до државната четири јавни казина и приватниот Greenbrier одморалиште.Под претпоставка дека сите оди добро, државата може да започне wagering некаде во август, но Лотарија Комесарот Алан Larrick кажано WV Веста дека многу ќе зависи од тоа колку брзо казина може да се добие своите дела заедно.Додека целта е да се започне пред МАК сезона, Larrick рече дека "ние може и да не одите таму со првиот функционирање, но ние се надеваме да се биде блиску." За разлика од Мисисипи, Западна Вирџинија ќе им овозможи на интернет и мобилни wagering, и секоја од петте игри licensees нема да биде дозволено "не повеќе од три поединечно брендирани онлајн спортски базен веб-сајтови и придружни мобилни апликации." Заинтересирани 'спортски базен посредници' мора да аплицираат за управување со давател на услуги лиценци како да се пресмета шансите во craps. Licensees ќе плати 10% данок на нивните обложување на приходи, се онлајн или земјиште-базиран, додека обложување лиценца такси се поставени во $100k за една година првичниот рок.Оператори ќе им биде дозволено да се користи одреден износ или процент од приходите за промотивни игра – износот што треба да се утврдува квартално од страна на Лотарија – но, "вишокот" промотивни игра мора да се евидентира како даночни приходи.На Лотарија, исто така, ќе ветеринар сите спортски обложувања рекламирање однапред.Како и во Њу Џерси, Западна Вирџинија ќе им овозможи на своите обложување licensees на 270 ден прозорец во кој треба да работат 'привремен' sportsbooks додека изградба на нивниот главен 'wagering дневна' е во тек како да се пресмета шансите коцкање. Licensees исто така, може да се вклучат обложување киосци, предмет на регулатори на одобрување и технологијата и нивните локации.Останува да се види дали Gov како да се пресмета шансите во omaha покер. Џим Правдата ќе продолжи да ги принудат обложување licensees да анте до интегритет такса од 0.25% од спортско обложување се справи со првенства, нешто што агресивно се наметнува за последниот месец.Додека нема такса во државата обложување законодавство, тоа е сугерираше дека таквиот надомест може да се изрече преку чисто комерцијални договори со државата гејминг оператори.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.