леле класичен заштита воин најдобри во слотот

Извештаи од две WPTDeepStacks Главниот Настан на победниците вклучувајќи Faraz Јака победа во Црниот Јастреб, и Нејтан Tetart прави исто така и во Deauville леле класичен заштита воин најдобри во слотот.

Faraz Јака е единствениот играч да се победи и Светот Покер Турнеја (WPT) Играч на Годината и WPTDeepStack (WPTDS) Главниот Настан му оддава почест по преземање на одредување на WPTDS Главниот Настан во Златните Порти Казино & Покер Parlour во Црниот Јастреб.Јака освои WPT Играч на Годината титула во Сезоната VIII, и е реткост, имајќи го направиле тоа без победа WPT Главниот Настан во насловот.И покрај amassing повеќе од $6.3 m играње живеат турнири, неговата победа во 251-entrant настан е само својот трет на телевизија коло и неговиот прв од 2014 година кога ја освои $6,000 No-Limit Hold ' em High Roller на WPT Цареви Палата Покер Класичен во Јоханесбург.Недостатокот на крлежи во 'победи' колона не значи дека Јака е со влечење на неговата стави на запалената.Во својата пост-натпревар интервју, Јака им кажал на WPT новинарите дека тој не е играл многу во изминатите две години, но има намера да го промени тоа со почеток во право сега.Јака победија релативно неискусни конечна табела со поранешниот Светската Серија на Покер Коло (WSOPC) Главниот Настан победник, и Scrabblific, Krzysztof Stybaniewicz, само друга игра да се седне со некои големи време искуство.Еве ја конечната табела резултати: Конечната табела резултати 1: Faraz Јака – $77,290* 2: Рајан Ремингтон – $54,305 3: Арон Frei – $34,475 4: Zackery Витни – $20,970 5: Krzysztof Stybaniewicz – $16,195 6: Вилијам Mietz – $13,420 7: Џереми Дрво – $11,265 8: Јанг Ruan – $9,420 9: Еван Shaughnessy – $7,730 * Прва награда во износ вклучува победник е $3,000 се купи-при во сезоната завршува WPTDeepStacks Првенство.Три други ѕвезди на играта која вграден длабоко во себе ова вклучува WPT Шампионите Клуб Член, Тајлер Петерсон (20), На Светската Серија на Покер (WSOP) Colossus II победник, Бенџамин Keeline (15), Светската Серија на Покер Коло (WSOPC) ѕвезда, Винсент Moscati (23).Натан Tetart победи WPTDeepStacks Европското Првенство Натан Tetart се наоѓа на другиот крај на спектарот од Јака имаат никогаш не заврши ITM во живо на турнирот додека тој го освои WPTDS Европското Првенство во Казино Barrière, Deauville.Тоа е една убава приказна казино свети brevin les иглички. Tetart само мисла, тој ќе биде во Deauville за еден ден, додека тој го освои €250 сателит во настанот.Во текот на следните пет дена, Tetart, кои само игра за забава, мораше да се задржи повикувајќи неговата сопруга да објасни зошто тој мораше да остане уште една ноќ пред барајќи од неговиот хотел за уште една ноќ е продолжување.Барем тој има доволно пари да платат хотел на законот казино свети antonin благородна val. 405-играчи (99 ре-записи) внесете €1,500 Главниот Настан во Deauville, и Tetart победи на новинарот и PMU Тим Менаџер, Грегоар Ceran Maillard, главите-горе за да тврдат дека титулата и €102,655 во парите.Други notables кои пеглаат самите донесете конечната табела беа поранешна Estrellas Покер Турнеја Главниот Настан второпласираниот, Teunis Kooij, и WSOPC златен прстен победник, Батист Carteau.Конечна табела резултати 1 Натан Tetart € 102,655 + €2,000 WPTDeepStacks Главниот Настан пакет 2 Грегоар Ceran Maillard € 70,115 3 Teunis Kooij € 50,670 4 Parham Ahoor € 37,460 5 Велингтон Guedes € 27,970 6 Жак Bellity € 21,625 7 Батист Carteau € 16,985 8 Ричард Dubourg € 13,255 9 Дилан Slama € 10,475 Три други ѕвезди на играта трае толку долго како стрингови во Fazioli Брунеи вклучуваат поранешниот WPTDeepStacks Главниот Настан Шампион, Џими Livramento (30), и поранешниот Европската Покер Турнеја (EPT) Главниот Настан Шампион, Жан Montury (38та).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино свети christophe en brionnais.