нови коцкање сајтови без депозит бонус

Американската казино оператор MGM Места Меѓународни сега има завршено $325 милиони стекнување на дополнителни 5% од акциите во својата MGM Кина Стопанства Ограничен подружница од Хонг Конг претприемач Pansy Хо.Првиот објавен минатиот месец, се справи значи дека MGM Места Меѓународни сега поседува околу 56% од фирма зад MGM Macau Grand Casino Resort заедно наскоро ќе се отвори MGM Cotai Казино Комплекс.Според извештајот од Блумберг вести услуга, на договорот се гледа MGM Места Меѓународни рака Хо е холдинг компанија $100 милиони во кеш, заедно со околу $175 милиони во акции, и $50 милиони евра во одложени плаќања во рамките на дивиденди нови коцкање сајтови без депозит бонус. "Нашата зголемен удел во MGM Кина Holdings Limited и подобрени односи со Pansy и да ја зајакнат нашата верба во долгорочни перспективи на Макао и успех во иднината на MGM Кина Стопанства Ограничена, во која Pansy останува значаен акционер и соработка партнер", рече Џим Murren, Претседател и Главен Извршен Директор за Лас Вегас-базирани MGM Места International нови коцкање закон во државата вашингтон. "Остануваме фокусирани на нашите стратешки цели и верувам дека имаме земе уште еден чекор понатаму позиција нашата компанија да генерира одржлив вредност за нашите акционери." Хо е ќерка на коцкање име магнат Стенли Хо Обесени Сонцето и таа соработува со MGM Места Меѓународни да се воспостави MGM Кина Holdings Limited како 50/50 вложување во 2007 година нов портал казино лондон. На 54-годишниот ceded заедничка контрола на Макао казино оператор во 2011 година, со продажба на 1% удел на MGM Места Меѓународни пред нуди друг дел од неа акционерско друштво преку јавна продажба во кои се покрена $1.5 милијарди долари.Поранешниот телевизиски презентер сега има околу 22.4% на MGM Кина Стопанства додека сопственик околу 4.8% на MGM Места International онтарио. "Јас верувам во долгорочна иднина на Макао и мислам дека сопственик на повеќе од MGM Кина [Стопанства Ограничен] со текот на времето се случува да биде многу accretive трансакцијата за MGM Места Меѓународни акционер," Murren изјави Блумберг минатиот месец онлајн покер нема вистински пари. "Ова беше релативно мал договорот, но тоа е голем во смисла на директно тоа сигнали на фактот дека MGM Места Меѓународни сака да поседувате повеќе од MGM Кина [Стопанства Ограничен], се верува дека во долгорочен раст [на MGM Кина Стопанства Ограничен] и мислам дека тоа се случува да треба да се направи во залак големина парчиња, што е спротивно на сопственик на многу straightaway." онлајн покер не преземете бара.