јас се изгуби толку многу пари коцкање

Велика БРИТАНИЈА Коцкање (Лиценцирање & Рекламирање), Бил успешно ја помина Третата Читање во Домот на Ризницата во вторник и сега глави да Куќата на Господарите за понатамошна дебата и деск-thumping.Законодавството, кој се очекува да стапи на сила Може да се 1, 2014 година, ќе бара сите велика БРИТАНИЈА-соочува онлајн коцкање фирми да се одржи велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија-издадена лиценца и се плати точка-на-потрошувачка на добивка (POCT) поставен на 15% од бруто игри приходи.Владата тврди дека Законот е примарна цел не е приходи, но за заштита на потрошувачите, иако малкумина надвор од владата се проголта дека линија.Исто така, постојат и скептици во рамките на владата, како Tory ПРАТЕНИК и поранешен bookie Филип Дејвис (на сликата), кој ја понуди својата поддршка за Законот, "за вистинската причина зад неа, кои Владата не се осмелувам да кажам: тоа ќе им овозможи да даночни коцкање компании во моментов врз основа на места како што се Гибралтар и им овозможи на луѓето во велика БРИТАНИЈА кој место облози со оние компании да бидат предмет на оданочување.Мислам дека е совршено легитимно работа за Владата да се направи, но јас разбирам дека за правни причини во рамките на ЕУ, тие не сакаат да го кажам тоа." Крајна линија од вторникот е жешка дебата акција?Сплав на нови клаузули беа предложени, ниту еден од нив преживеале нивните работи-in-со железна тупаница на Министерот за Спорт Хелен Грант.Но, еј, има простор да се пополни, па еве некои од денот е најдобар quips, многу од кој исто така се појави од Дејвис' место на клупата.Дозволувајќи им на тули и малтер казина да им понуди на мобилни таблета коцкање на сајтот е нешто што дотогаш се очекува да биде во Законот, но никогаш не направи конечниот текст.Дејвис, истакна апсурдноста дека казино патрони може да се коцка на нивните падовите додека стои на улица надвор од казино, но не и во внатрешноста на казино јас се изгуби толку многу пари коцкање.

"Ние не можеме да им овозможи на законот да биде толку зад време; некои од нас може да се смета luddites, но законот не треба да постојат за да ги заштитат luddites на таков начин." Дејвис беше помалку ентузијасти за "целосно бесмислено" барање за kitemark на сите велика БРИТАНИЈА-лиценцирани коцкање сајтови. "Јас му се восхитувам на наивност, претпоставувам ... дека ако ние се стави kitemark на дното на секоја лиценцирана веб-сајт, секој punter во земјата ќе ги игнорира сите подобро шансите на располагање и само се обложуваат на слепо, бидејќи на kitemark.Тоа ќе биде убаво, ако светот работел на тој начин, но тоа е облак cuckoo земја." Дејвис изјави дека предложените овластување да ги принудат финансиски информации од bookmakers додека истражува сомнително активност беше непотребно, со оглед на постоечкото ниво на соработка на Коцкање Комисија добива од своите bookies.Дејвис, исто така, сугерираше дека спорт имаше поголема одговорност за полиција натпревар-одредување од bookmakers, кој, како што Дејвис почитуваат, се поклопува-одредување на примарните жртви знам слот машина. "Да се каже дека bookmakers нудат производи кои затоа се поттикне спортисти да се поправи натпревари е како да се обвинуваат трговците на мало за shoplifting со ставање производи на екранот." Работната ПРАТЕНИК Гери Sutcliffe предвидени некои ненамерни хумор преку неговата желба за намалување на бројот на коцкање реклами, кои може да бидат прикажани на телевизија пред 9pm знам знам слот машина. Sutcliffe храбро copped да чувството заплашени од страна на Bet365 pitchman Ray Winstone јас се задржи губи моите пари коцкање. Sutcliffe тврди дека да се биде "голем фан" на Winstone е cinematic oeuvre, но "тој речиси притисоци луѓе во обложување во оние недвижности." Sutcliffe тогаш седна, веројатно затоа што тој би речиси soiled себе многу мисла на Carlin од Ѓубриња барајќи од него, каде што неговиот алатка беше.Дејвис затворени од својот ден надевајќи се дека на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија нема да се качат на она што тој го нарекува "империја зграда", како што таа се подготвува да се справи со враќањето на оператори кои избегаа велика БРИТАНИЈА последната деценија за повеќе данок-friendly јурисдикции како Alderney, Антигва, на Isle of Man или Гибралтар.Дејвис напомене дека овие компании се "веќе е особено добро регулирани од страна на властите таму, кој е зошто Законот е комплетна глупост од која било регулаторни или лиценцирање перспектива." Сепак, Дејвис се надева "дека приходи покрена ќе бидат корисни во плаќаат за одредување на нашите долгови." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се победа вистински пари на слот апликации.