ресторан казино уживаат во лос андите

"Ние сме биле лобирање таму со години", рече тој. ТОКИО — јапонската рекорд земјотрес може да го постигне она што Лас Вегас магнат Шелдон Adelson е обидувајќи се да го направи со години: Убедат владата да овозможи казина ресторан казино уживаат во лос андите.

"Има повеќе динамика и поголем оптимизам од таму има некогаш сте биле во минатото," Џорџ Tanasijevich, извршен ДИРЕКТОР на Песок' Сингапур работа и Adelson е претставник за Јапонија, рече во телефонскиот разговор.Јужна Кореја, која има казина угостителство најмногу да се странци, се прави свои законски притисни за да се овозможи развој на казино места.Во Филипини, Јапонски pachinko компанија на Универзал Забава Корп, најголемиот акционер во Дин Места Ltd., планира да изгради $2.3 милијарди хотел и казино, како дел од Манила Забава на Градот проект.Казина во Јапонија ќе се натпреварува со постојните форми на правна коцкање, вклучувајќи велосипед, моторен чамец, мотоцикл и коњски трки, заедно со pachinko, еден вид на комбинација на слот и pinball машина, и некои фудбалски натпревари.Оние занимации заработил повеќе од 25 трилиони јени, или околу $322 милијарди долари, минатата година, според 2011 Бела Хартија на Одмор објавени од страна на непрофитна Јапонија Продуктивноста Центар. "Ако тие не се странски коцкари, за економијата, тоа е во најдобар нула и во најлош случај негативно", рече тој. Melco Круна е до 53 проценти во Nasdaq тргување оваа година. "Нема сомнение дека ние сме водечки кандидат." Поборниците укажуваат на Сингапур како пример за тоа како казина може да генерира готовина без привлекување на заменик дека некои Јапонски се дружат и со коцкање.Сингапур е Марина Беј Песоци, отворена во април 2010 година, два месеци по Genting Сингапур е Одморалиште World Sentosa, и град-држава е веќе наместен да се подигне на околу $1 милијарда во коцкање даноци оваа година, според Ричард Huang, a Хонг Конг-базирани аналитичар во CLSA Азија-Пацифик Пазари.Во Макао, владата може да се соберат $13 милијарди долари во даноци оваа година од својот 34 казина, тој се проценува.Парите генерирани од коцкање во два градови има побарано земји низ Азија да го прифатат концептот на Лас Вегас стил места.На Венецијански Макао, управувана од страна на Adelson е Хонг Конг-листата Песоци Кина Ltd., генерирана повеќе од $2.4 милијарди долари во приходи за минатата година.Песоци Кина има стекнато 40 проценти оваа година во Хонг Конг тргување, додека ривал на Galaxy Entertainment Group Ltd.има скокна за 74 проценти ресторан казино enghien bains lac.

Adelson тој рече дека се надева дека сите разговори тој е одржана со Јапонската влада и бизнис лидери ќе се стави Лас Вегас Песок во пол-позиција, законот треба да помине ресторан казино evaux les bains. "Тоа ќе биде мотор за фискална реформа и создавање на работни места кои не бараат покачување на даноците", рече Такеши Iwaya, член на група на законодавците од шест лица, вклучувајќи и владејачките Демократи и нивните главни опозицијата, Либералните Демократи. Nanami Kasasaki, Genting Сингапур е претставник директор за Јапонија, рече дека нејзината компанија е обрнувајќи внимание премногу ресторан казино du mail la rochelle.
Adelson, главен извршен директор на Лас Вегас Песоци Корп, има за најмалку половина деценија се обидоа да се јават на забраната за коцкање куќи во светот е трета најголема економија, само за да бидат блокирани од страна на Јапонски законодавците тврдејќи казина ќе гориво организираниот криминал и да се обезбеди малку корист.Сега, група од 150 пратениците е поддршка план за да им овозможи на места кои се комбинираат слот машини и коцкање маси со хотели, шопинг и ресторани.Јапонски казина би можеле да се појават како $44 милијарди индустрија, според 2009 студија од страна на Ryosaku Sawa, една економија професор во Осака Универзитетот на Трговија.Што ќе обезбеди атрактивен извор на даночните приходи за влада со кои се соочува $245 милијарди реконструкција на законот од Март 11 земјотрес, на врвот на најголемата светска јавен долг. "Ако коцкари се Јапонски, парите се излегува на Јапонската економија." yakuza нула коцкање кралот catfight.