е онлајн покер легално да ни сега

Малку повеќе од една fortnight одамна, казино во Кинеската територија на Макао closed shop во обид да се даде простор и време за напори за борба против неодамнешната Covid-19 coronavirus појава.На 15-ден задолжително исклучување период конечно дојде до својот крај, а некои 29 коцкање објекти се пресели тивко се отвори своите врати.Изненадувачки, не многу активност е пријавен во градот со претпријатија кои се од повторил своите врати имаат многу мал број на посетители.Во повторил коцкање установи, луѓе кои го посетуваат седат далеку, освен под многу строги мерки и правила кои се со цел да се спречи ширењето на вирусот.Секој кој сака да влезе во казина треба да се усогласат со новиот сет на прописи, вклучувајќи и присилна носи на лицето маски, како и други здравствени насоки.Непотребно е да се каже, на градот економија има преземено огромен хит поради појава и задолжително исклучување направи тоа дури и полошо.За жал, работите не за да се добие било подобро.Според голем број на казино директори и жителите на Макао, бизнис се уште ќе биде во застој.Коцкање и угостителството се главни економски двигатели во Макао со речиси сите други бизниси во зависност од нив.Како такви, сите се случува да се чувствуваат малку.Да се стави ова во перспектива, Макао известија дека од минатата недела, бележи 98 отсто пад на бројот на дневни посетители на само околу 2.000 е онлајн покер легално да ни сега.
Ова беше поради голем број на фактори, вклучувајќи прекин на индивидуални патувања и откажувањето на ферибот услуги.Сето ова е голем удар на градот приходи – 80 проценти од ова беше од казино оператори.Експерти потврдија дека дури и со reopening на некоина Макао е казина, игри на приходи ќе се намали од страна на над 80 проценти овој месеци најмалку од 50 проценти во Март, од година во година.И покрај ова, еден од казинораководители дека reopening беше вистинскиот потег "Тоа е мудро да се отвори малку, дури и ако бизнис е бавен.Владата сака ни да се отвори, бидејќи тоа сигнали знак на стабилност за Макао." Едно е сигурно – со сè што се случува, наодлука од страна на казино директори е многу храбар.Некои од најважните чекори напред вклучуваат подобри мерки за спречување на ширење на вирусот – најголем дел од нив се веќе во место.Некои други прашања, кои, исто така, ќе треба да се решат вклучуваат вработен загриженост во однос на можните инфекции, отпуштања од работа, плати и намалувања.Казино вработени се обврзани да, исто така, се чувствуваат малку ќе доведе до значителни приходи капки но рамка е потребно со цел за нив да се вратат на работа.Трудот ќе биде од витално значење за оживување на Макао активности во текотнаредните месеци.Како таква, казино оператори, се надевам дека веќе се подготвувада се даде појаснување на патот напред во однос на работа и плата аранжмани.Еден од најголемите казино и sportsbook оператори во САД, MGM Места Меѓународни, е на работ на завршување договор го гледа како игра-промени longstreet казино ин & rv одморалиште. MGM сака да купи од Entain Саладин целосно да се контролира заедно-led BetMGM спортски обложувања оператор, а сега е слободен да се направи уште еден обид.Назад во јануари, MGM Elas Дигитални, софтверска компанија во blockchain простор, има поднесено извештај за Австралискиот Сенат детали за можностите на Bitcoin SV.Трудот беше поднесен како дел од поголема група на 60 трудови од индустријата претставници, вклучувајќи крипто размена на Kraken, банкарски и осигурителни компании, регулатори, и дури и Австралија централната банка longstreet казино ин & rv парк. Elas тврди епизода седум од Hashing Надвор, Transmira основач Роберт Ориз открива она што бенефиции зголемени реалност, заедно со Bitcoin SV технологија, може да се донесе за казино оператори.Ориз признава важноста на BSV е висока скалабилност.Исто така, тој предвидува дека зголемени реалност (AR) може да се користат во иднина за маркетинг кампањи, како и премостување на државата Илиноис имаше многу успешен месец минатиот месец со својата видео игри терминали (VGT), кои објавија приходи, која беше малку повеќе од $213 милиони евра.Тоа е голем се зголеми во споредба со претходните две години, како на приходите е 57% повисока од VGT приходи направени во јуни 2019.

Еден од предложениот план за да им овозможи на казино посетителите да пушат цигари на игри подови е shelved од Shreveport Совет longstreet ин и казино невада. Councilman Џејмс Flurry воведе измени неодамна, во која тој се надеваше, патрони во казино објекти ќе бидат во можност да пушат.Амандманот не се случува да ја видат светлината, што значи Shreveport е казина ќе бидат Две одделни сметки (S 269/ H 506) во Масачусетс со цел да се легализира спортско обложување се движи напред на Светилник Хил, како комитетот беше дадено до недела да гласаат за нив.Две Сметки се Движи Напред за Гласање Масачусетс може наскоро се придружите на соседните држави во дозволувајќи им на своите жители да облог на спортот.На две посебни сметки за добивање на најновата коцкање индустрија вести доставени директно до вашиот inbox.Водечки Кинески cryptocurrency рударство претпријатие соопшти денеска на реструктуирање на бизнис да се де-консолидираат подружници поврзани со неговата лотарија операции. VIE Структура Елиминиран од Малку Рударство Ограничена е елиминирање на неговата променлива каматна лице (VIE) структура и поврзани со Кинески лотарија бизнис за нула предвид, на њујоршката Берза (NYSE)-листата компанија покажа во печатот.Следната година е значајна година за казино оператори во Макао.Шест имателите на одобренија и дозволи се да докаже на градот дека тие се достојни да биде издадена нова концесија, но има еден проблем.Никој уште не знае што се случува, може да се очекува од нив се движат напред.Без некоја идеја за тоа како Macau гејминг значително зголемување во Макао е секојдневно бруто игри приходи (GGR) регистрирани во првите 11 денови на јули е враќање назад се надева дека гејминг индустријата некако ќе успее да се враќа силно во втората половина на 2021 и да се врати во пред-пандемија нивоа.Просечен дневен GGR пак да се врати Секојдневно GGR од 1 јули до јули 11 Macau е да се има тешкотии jumpstarting својата економија по лош 2020 година тоа беше подложен од страна на COVID-19 longstreet ин и казино ресторан. Имало добри времиња и лоши времиња, но, генерално, имало повеќе лоши времиња отколку добро.Според најновите податоци од градот Финансиски Услуги Биро (FSB), првите шест месеци од годината се Песоци Кина влезе во својата трета откажување проширување во однос на неговото $3 милијарди 2018 SCL Кредитна Објект.Под третиот откажување проширување, компанијата продолжи кредитот период и дополнет во услови без страдање казни.Песоци Кина Дополни и се Протега Кредитна Објект Договор Песоци Кина, подружница на НАС-базирани оператор Лас Вегас Песоци (LVS), објави во средата дека Минатиот месец не беше најдобар месец за Макао гејминг сцена, но тоа сигурно не беше најлош во историјата, или.Секој месец носи нови предизвици и пречки кои мора да се надминат, и јуни е само најновите да се задржи Macau е органи и игри својства на нивните прсти.Казино бруто игри приходи (GGR) зеде Кога 2021 започна, таа изгледаше како Макао би можел да биде подготвен да се направи значителен раст од devastation предизвикани од COVID-19 минатата година.Додека не постоеле било какви големи upswings во казино приходи, имаше постојан се зголемува во туризмот и активност која се насликани една посветла слика за остатокот од годината.Што доведе Macao Macau беше претворена во виртуелен ghost town за голем дел од 2020 година поради COVID-19 пандемија.Се чинеше како 2021 требаше да се донесе многу позитивни активност како ограничувања почна да се крена и бруто игри приходи (GGR) почна да се опорави.Сепак, дури и како индустрија аналитичари беа почнуваат да стануваат поголеми оптимисти коцкање всушност мека на Макао е поставено да се соочи со построги прописи, како властите изгледа двојно да го зголеми бројот на казино инспектори.Неколку оддели се падна да се преструктуираат, како град се труди да го рампата до нејзината одржи во текот на казино индустријата.На потег да говедско до надзор на коцкање центар доаѓа како на вкупно 26 рударство фарми ќе се затвори до крајот на јуни произлегуваат од налог издаден од страна на општинските владата на Ya ' анот во Кинеската провинција на Sichuan.Кина е Крипто Рударство Излез е во Тек Bitcoin рударство оператори треба да ја напуштат Sichuan, Кина, од страна на јуни 25, според локалните вести штекер PANews, која цитира Кина продолжува да ја предводат напорите за спроведување на централната банка дигитални валута (CBDC) по својот дигитален јуани експеримент се прошири со конверзија функција преку Банкомати во Пекинг, новинска агенција Xinhua пријавени.Банкомати Овозможи Размена помеѓу Дигиталниот и Физички Пари Според медиумите извештај, две големи Кинески банки, Индустриска и Комерцијална Банка на Кина случај спротивставувајќи Лас Вегас Песоци (LVS) против поранешен бизнис партнер е конечно го добива во тек во Макао судницата.Маршал Hao, а Тајванскиот бизнисмен зад Азиски Американската Entertainment Corporation (AAEC), е тужи казино оператор над она што тој го тврди е прекршување на договорот поврзани со LVS влез во Макао индустријата за игри.Тоа е Кина власти немаат намера на олеснување на притисокот врз префрлани коцкање групи и активности кои продолжи да ги дели своите жители за коцкање преку веб-сајтови и мобилни апликации.Крстот-Коцкање Уште Прашање На сајбер-просторот Администрација на Кина (ЦАЦ), централната интернет регулаторни, надзорни и контрола агенција на земјата, презентирани на состанокот на тужба поднесена во Макао против Лас Вегас Песоци (LVS) речиси една деценија со поранешниот казино лиценца партнер е во потрага по мамут надомест од казино гигант, Ројтерс извештаи.Барања за 70% од LVS е Профит Азиски Американската Entertainment Corporation, една компанија LVS поднесоа заедничка понуда за Макао игри концесија во 2001 година.