тоа е Flop покер

Откако минатата недела се принудени да ги затворат своите имот на слот и keno машини, Израелската национална лотарија оператор Mifal HaPayis беше, наводно, дозволен привремен reprieve учтивост на владејачката од земјата Врховниот Суд.Според извештајот од дневниот Haaretz весник, Mifal HaPayis беше принуден да престане понуда автоматски игри на среќа од 1 јануари по неуспехот да се постигне договор со Министерство за Финансии за обновување на својата лотарија дозволата.Раскинувањето беше, наводно, состојба на Mifal HaPayis да се добие дозвола за привремен продолжување на својата национална лотарија дозволата но на потег е побарано franchisees во Израел, кои нудат електронски машини, како и лотарија билети и sportsbetting услуги, да ги преземе важно за судот и тврдат дека престанок цел беше дојден ", без претходна најава" и беше "сериозно повредени нивните приходи" тоа е flop покер. "Bettors продолжи да се коцка но наместо пари ќе Mifal HaPayis, која гради училишта, тоа се случува во џебовите на кредитот ајкули на подземјето," читај изјавата од неидентификувани адвокат работи во име на Mifal HaPayis licensees се наведува од страна на Haaretz тоа е да се блеф во покер. "На министерство за финансии може да сакате да ги зачувате коцкари, но тоа е предизвикувајќи ги да потоне подлабоко во калта со кредити од сивиот пазар." Врховниот Суд Јорам Danzinger, наводно, се согласија со тужителите во понеделник и потоа нареди Mifal HaPayis да направите својот имот од 500 слот и 150 keno машини "до судот, конечно, правилата за ова прашање".На крајот, Haaretz објави дека привремено продолжување можеше да биде профитабилна за Mifal HaPayis како оператор на крајот се согласи нова лиценца која дава монопол до крајот на 2021 кој е продавач во покер.
Покрај тоа, фирмата беше дозволено да понуди до осум кено се базира на ден да се жители на горна средна класа населби во замена за согласувајќи се да ги отстраните сите "среќа" машини од своите лотарија билет киосци. paulson светот врвот шапка и трска покер чипови.