кога не ви се зголеми вашиот облог во Blackjack

BGO Забава Ltd, мулти-бренд во приватна сопственост игри фирма лансиран во 2012 година кој го поседувате и работат на акредитирани BGO казино, имаме денес го најави назначувањето на Марк Quayle, како Главен Извршен Директор, како тие се проширува своето работење до Гибралтар.Претходно Шефот на велика БРИТАНИЈА Операции за Kindred Група, Quayle носи повеќе од 17 години на индустријата искуство има се приклучи Betdirect назад во 2003 година, пред тоа беше купена од страна на 32Red Саладин во 2006 година кога не ви се зголеми вашиот облог во blackjack. Kindred стекнати 32Red во 2017 за £176m.Алекс Холт, ко-основачот на BGO рече: "Тоа е одлично да се има Белег на одборот и ние сме во потрага напред за да се работи со него, како ние се бизнис на следното ниво.Марко, на пример бил составен и вреднува дел од менаџерскиот тим кој успешно ќе се зголеми на 32Red бренд и ние сме уверени за неговото искуство со толку голем казино оператор ќе биде голема предност за BGO." Quayle додаде" "Тоа е со тешко срце што јас ја напушти 32Red по толку многу прекрасни години, но време беше во право за нов предизвик и ова е многу возбудлива можност.Не можам да дочекам да започне ова ново поглавје во мојата кариера кога не ви се погоди во blackjack.

BGO е успешен бренд, со одличен тим и, најважно, огромен неискористен потенцијал." "Таму се зафатени пати напред за сите нас, но нашиот прв чекор е да се постави канцеларија во Гибралтар и зајакнување на работна сила од бројните снабдување на извонредни локални игри талент како што расте бизнисот." За повеќе информации Ако сте заинтересирани за зачленување во BGO во Гибралтар, ве молиме да стапите во контакт на [email protected] geant казино transat bain де soleil. For ништо друго, [email protected] geant казино ustensile де кујна. Simon Рајт е и играч и набљудувач на онлајн казино индустрија за над 15 години.Неговото познавање на онлајн казино индустријата – за да ја вклучите спортски е масовна.Не многу луѓе имаат искуство или неговото знаење за онлајн коцкање.Неговото поклонување на фудбалот е исто така забележано.Тој има насликано неговата куќа сина (Chelsea) и иритира неговите соседи со локалните фудбалски песни на играта дена. geant казино валентност 2 диск.