колку чини раководител на безбедност направи во казино

Монархот Casino Resort објавија својот втор квартал финансиски резултати среда, објавување $4.3 милиони евра нето загуба за периодот што завршува на 30 јуни колку чини раководител на безбедност направи во казино.

Казино оператор победи на пазарот на очекувањата како на пријавени загуба претставува 24 центи по разводнета споделување, но консензус беше дека тоа ќе оди над 62 отсто марка.На Рено-врз основа казино операторот кој имаше $9.3 милиони денари нето-приходи во Q2 2019, го видов својот приход падна на $15.2 милиони денари за кварталот, од $62.8 милиони евра за истите три месеци во 2019, но врвот на прогнозираните од пазарот аналитичари $14.8 милиони евра.Финансискиот извештај што беше издадена по пазарот затвори во средата објавено прилагоди заработка пред камати, даноци, амортизација (EBITDA) надолу до $490, 000, во споредба со $16.45 милиони за Q2 2019. Монархот две казино својства, на Атлантис и во Рено, Невада, и Монарх Казино Блек Хок во Црниот Јастреб, Колорадо, мораше да се затвори вратите средината на Март, многу слично сите земја-базирани игри својства во САД, се очекува да бидат во согласност со федералните и државните наредби за спречување на ширење на вирус инфекција.Затворање операции принудени Монарх да ги намалат трошоците и да побараат пакт откажување и кредитна објект измени со банките, Монарх Казино Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Џон Farahi наведени. "По државата-мандат затворање на нашиот имот во средината на Март, ние ја презеде итни чекори за да се осигура дека нашата Компанија ја задржа својата финансиска флексибилност за да ги управувате преку речиси три месечна исклучување." Двете казино својства на компанијата продолжи операции, јуни 4 и 17 јуни за Атлантис и Монарх Казино Блек Хок, односно, но табела игри останаа затворени во игри на објект во Колорадо. "Нашиот фокус од еден ден е здравјето и безбедноста на нашите членови на тимот и на гостите.Како резултат на тоа, ние сме биле исклучително вредни во нашиот пристап за минимизирање на ризиците како што reintroduce нашите гости на игри, забава и угостителство искуства тие се очекуваат од Монархот." Вториот квартал приходи за Монарх падна низ сите сектори, храна и пијалаци за паѓање на повеќето, 83.9%, внимателно следени од страна на хотелот приходи, надолу 83.3%, и казино приходи кои објавено речиси 70% пад, сите во споредба со остварениот приход во текот на вториот квартал во 2019.
И покрај тоа што на дното на листата на пари горат стапка, Монарх Казино успеа да намали на речиси $9 милиони од своите трошоци на работење, објавување на 46% намалување, главно поради furloughing на околу 90% од своите вработени.Бидејќи reopening на неговите својства, визитација не целосно да се обнови да се пред-затворање нивоа и казина да продолжат да работат со ограничен капацитет во согласност со државата, бара повторно отворање упатства, броеви поврзани со поминат по посетата изгледа охрабрувачки, Монарх Претседател и извршен ДИРЕКТОР наведени, се укажува на позитивните повратни информации од корисниците во однос на сеопфатни мерки за безбедност на операторот примени.И покрај целокупната оптимизам, Монарх, исто така, наведени голем број на фактори кои потенцијално би можеле да влијаат на идните перформанси, вклучувајќи продолжен затворање на имот и изградба одложувања.Еден од најголемите казино и sportsbook оператори во САД, MGM Места Меѓународни, е на работ на завршување договор го гледа како игра-промени колку чини удирање број на рулет плати. MGM сака да купи од Entain Саладин целосно да се контролира заедно-led BetMGM спортски обложувања оператор, а сега е слободен да се направи уште еден обид.Назад во јануари, MGM Elas Дигитални, софтверска компанија во blockchain простор, има поднесено извештај за Австралискиот Сенат детали за можностите на Bitcoin SV.Трудот беше поднесен како дел од поголема група на 60 трудови од индустријата претставници, вклучувајќи крипто размена на Kraken, банкарски и осигурителни компании, регулатори, и дури и Австралија централната банка. Elas тврди епизода седум од Hashing Надвор, Transmira основач Роберт Ориз открива она што бенефиции зголемени реалност, заедно со Bitcoin SV технологија, може да се донесе за казино оператори.Ориз признава важноста на BSV е висока скалабилност.Исто така, тој предвидува дека зголемени реалност (AR) може да се користат во иднина за маркетинг кампањи, како и премостување на државата Илиноис имаше многу успешен месец минатиот месец со својата видео игри терминали (VGT), кои објавија приходи, која беше малку повеќе од $213 милиони евра.Тоа е голем се зголеми во споредба со претходните две години, како на приходите е 57% повисока од VGT приходи направени во јуни 2019. Еден од предложениот план за да им овозможи на казино посетителите да пушат цигари на игри подови е shelved од Shreveport Совет колку чини harrah ' s казино се направи една година. Councilman Џејмс Flurry воведе измени неодамна, во која тој се надеваше, патрони во казино објекти ќе бидат во можност да пушат.Амандманот не се случува да ја видат светлината, што значи Shreveport е казина ќе бидат Две одделни сметки (S 269/ H 506) во Масачусетс со цел да се легализира спортско обложување се движи напред на Светилник Хил, како комитетот беше дадено до недела да гласаат за нив.Две Сметки се Движи Напред за Гласање Масачусетс може наскоро се придружите на соседните држави во дозволувајќи им на своите жители да облог на спортот.На две посебни сметки за добивање на најновата коцкање индустрија вести доставени директно до вашиот inbox.Премиерот esports забава компанија Сојузничките Esports го објави вториот квартал финансиски резултати, 10 август, објавување на нето загуба од $10.9 милиони евра за три месеци што завршува на 30 јуни. Нето загуба бројка вклучува и еднократен безготовинско конверзија поттикнување сметка на $5.2 милиони поврзана со неодамнешната рефинансирање на долгот и е речиси три пати поголема од покер на интернет com amigos слободни.