најдобри се однесуваат на пријател казино бонус

Казина се наоѓа во северозападниот дел на Индијана продолжи да се направи добро во 2015 година, затворање од годината, со силна декември.Со месец крај, државата видов игри приходи вкупно дека речиси исти вкупниот за 2014 година, одржување на казина на уште ритам во поглед на заработувачка.Декември 2015 видов зголемување во казино игри приходи од 3.3%, што го даде на државата $82.9 милиони евра во приходи во целина.Четири казина во северозападната област на државата покажаа добивка за декември, само времето добивка беше виден во целата година.Северозападниот регион заработил вкупно $972.6 милиона за 2015 година, која беше само малку помалку од $974.8 милиони заработени во 2014 година најдобри се однесуваат на пријател казино бонус. Областа се соочува со предизвик минатата година како соседна држава Илиноис прошири видео слот за игри на среќа кои ќе се подготви казино посетителите од Индијана.За Индијана, Блу Чип на Мичиген Градот и Ameristar Казино наоѓа во Источниот Чикаго и видов раст во однос на приходите.Блу Чип заработил $159.5 милиони евра, со пораст од 2,3%, додека Ameristar заработил $228.2 милиони денари, што е за 3,3% зголемување во споредба со 2014 година ресторан du казино де trouville sur mer.

Најголемото казино на Северозападниот регион, Потковица, беше долу од 1.7% во приходите, но сепак успеа да заработи $428.2 милиони евра за година.Величествената Ѕвезда видов најголемо намалување, од 3,5%, со приходи надолу до $156.7 милиони евра.Со запишување за казина беа надолу од 5.6 милиони евра во 2014 година да 5.2 милиони евра во 2015 година ресторан du казино de st galmier. Државата, исто така, се забележува намалување на даночната се земе како и со wagering даноци седи во $118.2 милиони денари, помал од $122.7 милиони заработени во 2014 година. ресторан du казино de st валери en caux.