точка место казино слот машини

SBC Настани е ставање на нивната прва Обложување на Фудбалски Конференција и Награди на Мај 8 во Лондон.Ова еден ден настан беше организиран со заштита од SBC и неговата намера е да се обезбеди еден неврзан животната средина за обложување на стручните лица да научат, мрежа и да уживаат.За да чуете повеќе за посебни карактеристики на овој настан, јас зборував со Андреј McCarron, генерален Директор на SBC и основно организатор на оваа конференција.Беки Liggero: ви Благодариме за приклучување кон мене, Андреј.Со толку многу конференции што се одвиваат во текот на целата година, што го прави Обложување на Фудбалски настан единствен од останатите?Андреј McCarron: Добро за почеток ние сме само еден исклучиво да се занимаваат со обложување страна на нештата.И покрај пренатрупани настани рок, не постои ништо само за bookmakers.Со оглед на тоа дека тоа е веројатно најсложени сектор, ние во Спортско Обложување Заедница мислев дека можеби не беше опсегот за малку повеќе се фокусира на обложување.И како што фудбалот е главниот двигател за обложување во моментот, се чинеше дека е очигледна комбинација. BL: Кои се некои од големо име звучници дека ќе биде домаќин?СУМ: Ние сме само најави talkSPORT MD Calum Macaulay како еден од нашите клучни говорници.Тој доби навистина добар увид за тоа како да се усогласат брендови со фудбал со оглед на talkSPORT е најголемиот светски спортски радио станица и Глобалната Аудио Партнер на Премиер Лигата.Лично, јас сум исто така со нетрпение очекуваме да слушнеме Марк Дејвис (поранешен Betfair) и Роб Хартнет (поранешен Betdaq) споделување на своите ставови.И двете се одлични звучници и имаат големи познавања на двете страни на бизнисот.Со прописите во состојба на флукс во моментот во врска со онлајн коцкање лиценцирање, и затоа рекламирање, Дејвид Clifton ажурирање на состојбата на игра веројатно ќе биде најважната седница на ден точка место казино слот машини. BL: Да, јас сум со нетрпение очекувам дека еден премногу онлајн казино што е најдобар. Chelsea ВАЛУТНА е прилично кул место да се одржи овој настан - дали можете да го објасните значењето на место сте одбрале?СУМ: сакавме место што го нагласува фудбал тема и Stamford Bridge е веројатно повеќето достапни теренот во Лондон, со оглед на тоа дека тоа практично се седи на Fulham Бродвеј Цевка.Тоа е добро воспоставена конференција место и беше домаќин на некои коцкање индустрија настани во минатото.Таа, исто така ни даде некои вкусни опции за вечер Награди се направи онлајн казино зошто schleswig-holstein.

BL: Вкусни опции, еј?Па што можеме да очекуваме за Наградите не?СУМ: Нешто...различна.Тоа е во германски тема бар, со германската бар персонал, германските пива, германски храна и, најдобро од сите, германски, дувачкиот оркестар.Тоа ќе биде прилично настан.Исто така, има помалку акцент на наградите, со оглед имаме само неколку, и повеќе од тоа што имаат добар време онлајн казино добредојдовте бонус без депозит велика британија. BL: јас го сакам тоа.Зошто сте се одлучи за да се стави на повеќе неформални награди за разлика од продажба на табели и има повеќе формална работа?СУМ: Награда ноќи може да се повлечете.Мораш да се седна таму, облечени во nines како навидум бескрајна подвижна лента на награди се предаден со едвај некој обрнувајќи внимание.Секој кој има присуствуваа на еден од нашите SBC социјална работа знае нашите настани за вмрежување се неформални и забава и ние сакаме да се донесе некои од тоа искуство, на овој Награди ноќ онлајн казино добредојдовте бонус 100. BL: јас се согласувам со тебе таму, голема одлука.Дали имате нешто да додадете за Обложување на Фудбалски настан?СУМ: Гласањето треба да започне оваа недела за Обложување на Фудбалски Награди.Гласови може да бидат поставени на интернет.Исто така, голема благодарност до нашите спонзори за двата настани досега – BetConstruct, Супер Фудбал Oddsfeed/Abelson Информации, Colossus Облози, MC&C, Matchbook, bettingexpert, Oddslife и EveryMatrix најдобрите правила за да се следат во blackjack. BL: ви Благодарам многу Андреј, очекуваме да се видиме на 8-ми!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобри rtp слотови на џекпот град.