монте казино ресторани божиќ ручек

Amaya Игри Група е најнова партија да се развие интерес за стекнување на bwin.партијата е "вишок на средства" на Ongame Мрежа.Кога има некои вести околу Ongame, Pokerfuse е обично на сцена и ова да биде случај тие цитирам "изворен код запознаени со преговорите" известување дека Amaya ќе заврши договорот во блиска иднина – дури и во почетокот на Глобалната Гејминг Експо во Вегас следниот месец.За оние кои имаат потреба од брз историја семинар, Ongame беше купена од страна на bwin назад во 2006 година од страна на компанијата е, тогаш извршниот ДИРЕКТОР на Patrik Selin за €475m.Од тогаш повеќето од ликвидноста помина во текот на PartyGaming платформа и некои аналитичари се верува на мрежата може да се имаа за малку, како и €20 милиони.Овој сет на пулсот трки за различни фирми и Измешано Господар изгледаше како да има договор направено за околу €30m почетокот на оваа година.Што престана да постои кога suitor сфатија колку многу тие можеби ќе мора да го поминат сортирање хаос што доаѓа со него и по Zynga стана последниот фирма да излезете на трката за Ongame, Amaya се навидум најновите да даде договор на движење.СИТЕ ЗА MOOLAH Тоа е толку далеку нејасни за тоа како многу Amaya се подготвени да платат за Ongame и мора да се прашувам дали тоа ќе бидат никаде блиску до €30million Shuffle Мајстор беше наддавање.Двете Amaya и Ongame се навидум крварење пари и Amaya одлука да потоне финансирање во оваа мрежа ќе значи многу поголема загуба оваа година од $3million тие потроши во текот на 2011 година монте казино ресторани божиќ ручек.

Да се намали износот на парите што се трошат, Amaya може да одлучи да се земе дел од мрежата и оставете bwin.партија со остатокот од тоа да го направи како тие ве молам.Првите нешта прво, производ, и можеби некои од програмери како и се во вредност од доволно за Amaya да се разгледа поставување на неколку хард пари и тоа ќе значи bwin.партијата се остави повеќе сакаат да се затвори мрежата потоа – откако се пресели било од bwin ликвидност на PartyGaming платформа.Комбинираат сигурен Ongame покер софтвер со kick-ass Cryptologic казино производот што неодамна го купи и почнува да изгледа како Amaya се стави прилично line up заедно.Кој знае, можеби еден ден тие дури и ќе го користите екстра пари за да plug кои протекуваат во својата чанта.Можеби тие дури и ќе се користи за дополнителна промена да се направи игра за пепел на IGT Мрежа/Entraction? (Не можевме да ве остават без еден малку на хумор, би можеле ли?!) Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre монте казино ресторани кат план.