се претвора камен казино отворен денес

Доцна понуда прозорци на анте да GBP 898 милиони продажба на онлајн коцкање група Bwin.Партија го зеде драматичен пресврт оваа недела, кога 888 Стопанства очигледно outbid ривал GVC-Amaya во крајот на пристап за да се здобијат со Bwin.Партија Дигитална Забава.Ројтерс објавија во петокот дека 888 има освои договор, нудејќи 104.09 стр по акција во готовина и акции, вреднување на договорот во врска со GBP 898 милиони евра.Понудата е по 1.2 проценти премијата да се Bwin.партијата е во близина на четврток и се состои од 39.45 pence во паричните средства и 0.404 нови 888 акции за секој Bwin.партија споделување.Претходно оваа недела фајненшал дека 888 стана вклучени во битката да се стекнат со Bwin.Партија и беше блиску до постигнување на договор по кој се натпреварува со GVC-Amaya алијансата.Обично сигурен бизнис публикација рече дека активист инвеститор и хеџ фонд оператор Џејсон Ader беше во голема мера вклучени во преговорите како 6 проценти сопственик на Bwin.Партија.Компанијата потврди за стекнување во моментов се чека.АЖУРИРАЊЕ: 888 сега го потврди договорот, со извршен ДИРЕКТОР Брајан Mattingley коментирање:"Ова е трансформација можност за 888 во консолидирање на онлајн игри индустрија, кој се очекува да расте значително во текот на наредните години.Зголемена Група ќе имаат корист од значително зголемено ниво, подобрување на производот, нудење, како и значителни трошоци и приходи на петлите."Таа обезбедува значителна премијата да се bwin.партија Акционерите, додека, исто така, им даде можност да учествуваат во оваа вредност создавање можност се претвора камен казино отворен денес. 888 раководството треба добро да се воспостави досие на доставување outperformance од 2011 и ние со нетрпение очекуваме да работиме со нашите нови колеги да создадат глобален лидер."Филип Полесно, претседател на Bwin.Партија, рече:"Пред една година ние утврдено да се истражуваат индустрија консолидација можности додека работат на подобрување на нашиот бизнис.Имаме направено значителен напредок на двете точки и нашата најава денес се одбележува првиот чекор во нова фаза во нашата кратка историја."Донесувањето на нашите две групи заедно ќе генерира значителни финансиски синергии за доброто на двете групи на акционерите и да се создаде силен играч со широчината на производот, брендови и географската покриеност, да расте побрзо отколку или бизнис ќе биде во можност да се постигне самостојна.Цртеж по богатство на искуство и акумулирано во текот на изминатите неколку години, нашиот менаџерски тим изгледа очекуваме да работи со нови колеги да се реализира значителен потенцијал дека овој бизнис претставува комбинација." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година една ролна од две во craps табела. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] на рулет маса.