казна користење на зборот слот

Ден 4 на Светот Покер Турнеја (WPT) Првенство видов играч брои намали на 15 како што некогаш се поблиску до крунисување 2011 е шампион.По Џош Bergman стана конечна играч да бидат елиминирани, групата за да го внесете penultimate ден беше поставено казна користење на зборот слот. Galen Сала на врвот на чип count со само оџакот на врв над 3 милиони чипови коцкање треба да се забрани reddit. 2011, веќе е сосема година за 24-годишниот Калифорнија.Тој започна годината со преземање на одредување на PokerStars Карибите Авантура за да се излади $2.3 милиони евра пред преземање на неговиот седиште во викенд Европската Покер Турнеја (EPT) Лигата на Шампионите настан.Таму тој го освои второто и €25,000 на buy-in за следната сезона.Освојувањето на оваа, исто така, ќе им даде на него пукал во покер е Тројна Круна кога Светската Серија на Покер (WSOP) добива во тек подоцна оваа година.Сето ова пред возраст од 25 коцкање треба да се забрани есеј. Следната година тој е, наводно, се случува да одат на колеџ на Универзитетот Стенфорд со средствата од СПС победи.Тоа ќе биде еден подлец на партијата начин на живот Galen!Иако тоа transpires дека ние не може да има нов шампион откако сите.Минатата година победник Дејвид Вилијамс е се уште висат во таму со конец со краток оџакот една десетина од големината на Салата е.Исто така, има мал прашање на WPT Играч на Годината да бидат решени.Чип лидерот на почетокот на ден 4, Сем Ел Sayed надевав да ја освои цела shebang.Тој се уште може да се како што тој е најблиску до Сала на второто место.Играч на Годината почести може да биде многу пореално.Тој треба само да се подобри Шенон Storr е заврши и бидете сигурни дека тој завршува во најмалку четврта.Едноставна!Последните 15 трчаат како што следува: Galen Сала – 3,438,000 Сем Ел Sayed – 2,774,000 Роџер Teska – 2,194,000 Скот Seiver – 2,001,000 Шенон Shorr – 1,786,000 Стивен Кели – 1,674,000 Тони Gargano – 1,577,000 Ештон Грифин – 1,474,000 Ненад Лекар – 1,282,000 Џастин Млади – 1,249,000 Фреди Bonyadi – 700,000 Дејвид Peters – 633,000 Даниел Alaei – 530,000 Ќе Failla – 393,000 Дејвид Вилијамс – 318,000 коцкање треба да се забрани дебата. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre коцкање бродови во меѓународните води.