казино Rue Lamartine ла Celle свети облак

БОСТОН — првата телевизиска реклама во кампањата за зачувување на државата развој на казино индустријата беше откриен во вторникот од страна на MGM Места и на своите поддржувачи во Спрингфилд, економски бори западен Масачусетс градот каде што е планирање на $800 милиони одморалиште.На 30-второ место карактеристики коментари од Jeffrey Ciuffreda, претседател и извршен ДИРЕКТОР на Филијали на стопански Комори на Поголема Спрингфилд, прошарани со слики на емисии и ресторани во MGM е други места казино rue lamartine ла celle свети облак.

"Спрингфилд е стапката на невработеност е двојно цифри.Ние треба 3000 нови работни места," рече тој, мислејќи на постојани работни места кои MGM е проект ветува дека ќе генерира казино rue жан jaures брест. "Ние сме поставување на луѓето (да) ве молиме да гласаат" не " на Прашањето 3 и навистина ни помогне да ги зачувате овие 3,000 работни места кои се доаѓа до Градот Спрингфилд." MGM беше доделена на државата првото казино лиценца за својот предлог $800 милиони одморалиште казино во центарот на градот Спрингфилд, во очекување на резултатите од ноември е глас.Во огласот, кој работи во Бостон и Спрингфилд медиумските пазари, почнувајќи вторник, е платен од страна на Коалицијата за Заштита на Масачусетс работни Места, политички застапување група која на виделина, речиси $1.8 милиони евра за да го порази ноември е гласачки прашање, со која се предлага укинување на законот за 2011 година државниот закон кој дозволува до три одморалиште казина и еден слот салон во Масачусетс.Ако е одобрен, на прашањето би било ефикасно да се запре казино проекти пред секој може да ги отвори своите врати како да се игра покер на отворите. Justine Грифин, а spokeswoman за групата, вели рекламата беше направена од страна на GMMB Inc., еден Вашингтон-врз основа на рекламирање и медиумска компанија која се одигра истакната улога во Барак Обама 2008 година успешно се кандидира на претседателските и неговиот ре-изборна кампања во 2012 година како да се игра покер 2 лица.
Коалицијата за Заштита на Масачусетс на работни Места неодамна го плаќа фирмата речиси $90,000, според нејзината најнова кампања поднесување.Застапувањето група е финансиран, во голем дел, од страна на MGM и Националните Пен Игри, која има државата е осамен слот салон лиценца за планираните објект во подигнат трки песна Plainville.Огласот беше откриена во вторникот утрото, на прес-конференција во MGM е во центарот на градот Спрингфилд канцеларија како да се игра покер на американската. Ciuffreda, Спрингфилд Градоначалникот Domenic Sarno и други градот лидери присуствуваа..