црвени куче казино мобилен стан

Лас Вегас, полицијата уапси двајца мажи осомничени во врска со три грабежи што се случи доцна во понеделник навечер и во раните вторник утрото во Дресот на казино и трговски центар паркинг гаражи.Наводната perps оттогаш е идентификувана како 23-годишниот Џони Терел Jr. и 24-годишниот Marquan Џексон.Според Метро Полицијата Lt црвени куче казино мобилен стан. Дејвид Гордон, првиот грабеж бил пријавен околу 11:15 часот по локално време во понеделникот на Treasure Island паркинг гаража.Три жени, кои се движат во возраст од 71 надолу за да адолесцент, биле нападнати од страна на двајца мажи, кои ограбувале нив пред да бегаат во ван.Само 15 минути подоцна, уште еден грабеж беше повикан од Лента е chichi Модна ревија трговски Центар, паркинг гаража.Еден млад пар рече дека тие, исто така, е ограбен од страна на двајца мажи.Осомничените беа тогаш забележан од страна на патрола службеник во внатрешноста на SLS паркинг гаража.Метро одговори брзо, и по кратко потера, приведени две perps.Трето машко на SLS подоцна беше однесен во притвор, како и, иако не е познато дали тоа беше во врска со грабежи.Се чини да се работи: присутни лица може на SLS рече Лас Вегас Метро како одговор беше импресивен.Бројни полициски возила биле на сцена во минути, и над десетина полицајци преплавија казино комплекс покер на интернет јанг dapat бонус без бери прима депозит. "Ние не се гледаме полицијата излезе како овој, каде што јас сум од.Ова е многу одеднаш," туристичка од Оклахома, изјави Лас Вегас Преглед-Весник.Метро е одговор доби и пофалби и критики за своето постапување на октомври 1, 2017 снимање.Немаше недостаток на херои кои ноќ како луд напаѓач отвори оган од 32nd подот на Mandalay Залив на отворено concertgoers подолу присуствуваа на Пат 91 Жетвата земја music festival.За спроведување на законот, првиот responders, хотелски персонал, како и на општата јавност, сите дојдоа заедно да го спаси она што живее тие би можеле да.Но, во следните недели, експерти за безбедност прашање ако Лас Вегас беше навистина подготвени за таков настан.Лари Barton, а за управување со кризи професионалец кој работел како инструктор со FBI и НИ Полицајци Услуга, рече дека во текот на минатиот месец Светот Игра Заштита (WGP) конференција на Bally е дека Метро реакција "не е она што ние треба да се очекува од еден голем град." "Ако било кој град во светот, освен во Њујорк и Лос Анџелес треба да се подготвени, тоа е една," Barton прогласи покер на интернет јанг sering kasih џекпот. "За спроведување на законот е да ја тепа до себе, како што и треба, бидејќи грешките кои беа направени." Barton мислење дека тоа траеше премногу долго за да се идентификуваат каде напаѓач се наоѓа.Тој додаде дека Лас Вегас потреби подобра камера и надзор технологија, како и можноста за испраќање беспилотни летала.Лас Вегас полицијата, секако, имаат свои раце целосна заштита на град кој често се живее до својата "грев" прекар покер на интернет yg bisa депозит pulsa. 2017 беше deadliest година на рекорд во Лас Вегас, со 264 homicides, вклучувајќи ги и оние животите изгубени на 1 октомври како да се победи во живо дилер blackjack. Но, дури и со Маршрута 91 Жетвата смртни случаи исклучени, минатата година сепак ќе се скрши претходната убиство рекорд од миле, кој беше 168 во 2016 година како да се победи на среќа слотови. Шериф Џо Lombardo има припише на убиствата напливот на зголемување на градот популација.Во последната недела сам, Метро има поднесено 242 криминал извештаи за само два километри турнеја што опфаќа надвор од Bellagio.Областа граница се протега од околу SLS Лас Вегас само на југот на Mandalay Залив.Додека "нарушување на мирот" извештаи причина за поголемиот број од овие инциденти во 108, провална кражба беше следен со 43 како да се победи на машина рулет. Напади следниот рангиран на 32, проследено со 29 моторно возило кражба извештаи, 11 за вандализам, и осум за грабеж (што значи оружје беше вклучен)..