казино во близина на езерото град флорида

Покер Централна и PokerGO продолжи да се обезбеди punters со постојан прилив на оригиналната содржина со креирање на реалноста ТВ шоу се вика Големи Облог, кој сака на Daniel Negreanu, Antonio Esfandiari, и Саманта Abernathy.Мојот lad е фасциниран од YouTube канал каде што луѓето се капат во лепак, главен нивните foreskins во внатрешноста на своите бедра, и сите видови на бизарен само-mutilative практики казино во близина на езерото град флорида.
Impaling на скротумот на chopstick не е мојата идеја за забава, но она што можам да знам?Кога бев на негова возраст, ние само имаше три ТВ канали.Се разбира, тоа го прави смисла, даре и двојно се осмелуваат е дел од draconian вежба на детството за идните генерации.Ако одбие да бидат вклучени, ти си грешник, и ќе горат во пеколот.Значи, кога ќе влезе во beehive на покер светот, не бев изненаден да видам неколку од овие оштетување убоди во меѓу сите мед.Професионални покер играчи ќе играат некоја игра на карти за живеење, како блиску до вашето детство дали сакате да се добие казино во близина на езерото chelan wa. Antonio Esfandiari разочаран во контејнер во неговата маса на PokerStars Карибите Авантура (СПС), па тој би можел да победи $50,000 lunge проп се обложуваат со Законот Perkins.Брајан Zembic имаше импланти на градите, па тој може да победи $100,000 се обложуваат со еден пријател.Коцкар имаше само да ги чува за некоја година, но се допадна чувство неговиот цицки толку многу тој се чува нив за наредните две децении.Бил Perkins платени Џеф Бруто половина милион долари за да имаат геј виножито тетоважа на основата на вратот.Ок, можеби не сите проп влогови се еднакви кога станува збор за сериозноста v профит.Тоа не е изненадување, затоа, дека Покер Централна има создадено реалноста ТВ шоу врз основа на даре и двојно се осмелуваат филозофија се нарекува Големи Облог.Штип-Граница Omaha (PLO) љубовник, и објава принц, Џои Ingram домаќините пет епизоди со седиште во и околу Лас Вегас, глуми Џеф Бруто, Antonio Esfandiari, Брајан Rast, Daniel Negreanu, и Саманта Abernathy.Покер Централна партнери со Roundhead Креативните на проектот.Њујорк базирани на креативни генијалци вклучуваат работа на Татковината, На Одење Мртви, и Ray Донован, како дел од нивната тек на честа.Тие, исто така, имаат претходно искуство во работа на реалноста ТВ емисии како што се Танц Со Ѕвездите.Промо за ново шоу објаснува како добрите плоштад исклучите едни против други во низа предизвици врз основа на Лас Вегас начин на живот.Па можеш да ги видиш пол танцување, возење на моторни возила, се циркус изведувачи, и имаат место на голф.Оние од вас во моментов зјапаше низ обоено стакло прозорци на визија на Саманта Abernathy лизгање надолу од пол ќе се крајно разочарани.Првиот од пет епизоди на воздухот на PokerGO, септември 5, и не гледам причина зошто не можете да плаќаат $10 месечно ($100 за годината) претплата сега на крајот на Игра на Престоли го остави ни со ништо друго, вреди да се живее за.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино во близина на езерото град mn.