казино во близина на езерото чарлс La

Elon Мошус тунелирање е Досадно на Компанијата кој во моментов е во изградба на Конвенцијата Центар Јамка открива планира да ја прошири својата Лас Вегас Циклус на проектот.Досадни Компанија со Тесла е извршен ДИРЕКТОР Elon Мошус може да се бара да ја прошири својата Лас Вегас Јамка систем.За време на Одборот на Директори на состанокот на Лас Вегас Конвенцијата и Посетителите Орган (LVCVA) претходно оваа недела, Стив Хил, претседател и извршен ДИРЕКТОР откри дека компанијата неодамна поднесе својата посебна употреба дозвола примена на Градот Лас Вегас.Исто така, Досадни Компанија има намера да поднесе употреба на земјиште примена во Кларк Каунти наскоро.Ова означува првите чекори за изградба на тунелирање систем за поврзување на Лента, аеродромот и стадионот казино во близина на езерото чарлс la. "Вегас Јамка ќе се игра промени за нашите посетители бараат брзо да пристапите до светска класа атракции и прибегнува во текот на дестинација во еден забавен и лесен начин." Подземни тунелирање проектот започна со изградба на $52 милиони Конвенција Центар Циклус кој се поврзува на постоечката 3.2 милиони квадратни метри Лас Вегас Конвенција Центар со своите $980 милиони Запад Сала проширување.Според проектот, гости од 200 хектари кампус ќе бидат транспортирани во помалку од две минути од страна на Тесла возила користење Јамка.Со тоа на ум, завршување на проектот се очекува во јануари следната година.Ново предложените тунелирање мрежа е сличен на компанијата постоечки проект кој има за цел да се поврзете на северна и јужна страна на Лас Вегас.На тунелирање систем планира да оди толку далеку на север, како Circa казино, во текот на Лента со главната артерија се во Лас Вегас Булевар и да стигнат до јужна до аеродромот и Allegiant Стадион.Иновативни тунелирање систем проект претставува Мошус визијата на патување без мака и далеку од бучните сообраќај.

"Ние сме многу возбудени околу иднината на Јамка транспорт во Лас Вегас и се благодарни за ентузијазам прикажани од страна на Кларк Каунти, Градот Лас Вегас, на LVCVA, летувалишта, и атракции." Исто така, плановите за тунелирање транспорт систем се патникот станица и поврзување на тунелот за Одморалишта Светот Лас Вегас.На $за 4,3 милијарди одморалиште проект кој сеуште е во изградба и се очекува да се отвори следното лето.Одморалишта Светот веќе добиле одобрување на Кларк Каунти Комисија за да се поврзете на тунелирање јамка систем.Откако оствари, проектот ќе понуди лесен транспорт за патници низ Лас Вегас преку тунели со Тесла возила.Еден од најголемите казино и sportsbook оператори во САД, MGM Места Меѓународни, е на работ на завршување договор го гледа како игра-промени texas holdem online gambling sites. MGM сака да купи од Entain Саладин целосно да се контролира заедно-led BetMGM спортски обложувања оператор, а сега е слободен да се направи уште еден обид.Назад во јануари, MGM Elas Дигитални, софтверска компанија во blockchain простор, има поднесено извештај за Австралискиот Сенат детали за можностите на Bitcoin SV.Трудот беше поднесен како дел од поголема група на 60 трудови од индустријата претставници, вклучувајќи крипто размена на Kraken, банкарски и осигурителни компании, регулатори, и дури и Австралија централната банка.

Elas тврди епизода седум од Hashing Надвор, Transmira основач Роберт Ориз открива она што бенефиции зголемени реалност, заедно со Bitcoin SV технологија, може да се донесе за казино оператори.Ориз признава важноста на BSV е висока скалабилност.Исто така, тој предвидува дека зголемени реалност (AR) може да се користат во иднина за маркетинг кампањи, како и премостување на државата Илиноис имаше многу успешен месец минатиот месец со својата видео игри терминали (VGT), кои објавија приходи, која беше малку повеќе од $213 милиони евра.Тоа е голем се зголеми во споредба со претходните две години, како на приходите е 57% повисока од VGT приходи направени во јуни 2019 texas holdem online free no money. Еден од предложениот план за да им овозможи на казино посетителите да пушат цигари на игри подови е shelved од Shreveport Совет. Councilman Џејмс Flurry воведе измени неодамна, во која тој се надеваше, патрони во казино објекти ќе бидат во можност да пушат.Амандманот не се случува да ја видат светлината, што значи Shreveport е казина ќе бидат Две одделни сметки (S 269/ H 506) во Масачусетс со цел да се легализира спортско обложување се движи напред на Светилник Хил, како комитетот беше дадено до недела да гласаат за нив.Две Сметки се Движи Напред за Гласање Масачусетс може наскоро се придружите на соседните држави во дозволувајќи им на своите жители да облог на спортот.На две посебни сметки за добивање на најновата коцкање индустрија вести доставени директно до вашиот inbox.Многу бизниси во сите индустрии не се баш љубители на работниците во синдикати.Тие се обидуваат да ги направи сите појави како Џими Hoffa-esque организации, кои се само себичните, но синдикатите често играат витална улога во обезбедување на вработени се третирани праведно.Станица Казина никогаш не била во полза на unionization напори и, на повеќе од една прилика, има Невада има нови COVID-19 проблеми.Позитивни случаи се зголемува малку во текот на изминатиот месец, да се грижиш локални претставници.Дури и како што се повеќе луѓе се вакцинирани за coronavirus, шила во бројот на засегнатите поединци имаат зголемен.Кларк Каунти, дом на Лас Вегас, се надева дека ќе го добиете пред било натамошното ширење и има Националните Индиски Игри Асоцијација избра Цезар форум во Лас Вегас да биде домаќин на Индиски Игри Tradeshow и Конвенцијата.Поставен да започне следната недела во понеделник, на настан го означува првиот Индиски Игри Tradeshow по 18-месечна пауза поради глобалната пандемија.Индиски Игри Tradeshow Пристигнува во Лас Вегас Националната Индиски Игри Асоцијација (NIGA) Цезар Палата, Лас Вегас, најави своите мулти-милион долари преуредување, кој ќе биде завршен до новогодишната ноќ.Цезар Палас Ќе Вклучува Статуата на Augustus Цезар Цезар Палас во Лас Вегас, на Цезар Забава сопственост познат и за негово вклучување во филмот "Hangover" и други, најави дека наскоро ќе почнат своите мулти-милион долари реновирање Невада има постепено подигна COVID поврзани со ограничувања.Ова доведе до зголемување на бизнис тома и коцкање места имаат дури и снимени повисоки приходи, ова Може да кога ќе се спореди да Може да 2019 texas holdem online gratis ohne anmeldung. Сепак, со бизнис подигање, неодамна, COVID-19 случаи се зголеми, како и.Невада, на Начин да се Економското Закрепнување Минатиот месец, во извештајот објавен од страна на UNLV е човек, сериозно повреден во инцидент со пукање во Сахара Лас Вегас хотел казино на јуни 27, сега е во притвор центар со обвиненија против него за гушење неговата поранешна девојка.Жртвата Нападната Неговата Поранешна девојка Двајца мажи беа застрелан во Лас Вегас, во недела, 27 јуни во две неповрзани настани, како еден од MGM Места Меѓународниот е преземањето.Има најави дека ќе го плати Бесконечност Светот Развој $2.12 милијарди долари за 50% камата во CityCentre, што му дава 100% контрола на имотот.Договорот ќе наводно се даде на сопственост проценка на $5.8 милијарди долари.Изненадувачки Вести во Изненадувачки Време Некои пазар на недвижности експерти се Прибегнува Светот Лас Вегас (RWLV) сега е официјално нагоре и трчање, дури и ако тоа сеуште работи надвор некои грешки во некои од неговите услуги.Според Лас Вегас Преглед-Весник, најновиот casino resort да слета на Лас Вегас Лента ужива скромна големиот отвор, но тоа не беше речиси како голем како некои други.Гласини брзо се претвори во фактот како социјалните медиуми излевање потврдува дека Планетата Холивуд е навистина затворање својата покер соба.Пандемија Сили Исконски Cardrooms Трајно Исклучување Кога COVID-19 пандемија принудени повеќето забава на бизниси за да се затвори во почетокот на 2020, казина во срцето на Nevadan пустината вклучени, многумина шпекулираа за влијанието Унија Игри е суштински поврзан со гејминг индустријата, бидејќи таа е основана 13 години.На инвестициското банкарство фирма се појавила како т.н. Големата Рецесија беше земајќи одржи и потрошувачите активност беше на падот, но тоа се покажа како цврст и беше во можност да временски почетна предизвици.Компанијата аналитичарите се често Дин Милиони покер турнир евидентирани повеќе од 1,300 записи на почетокот на минатата недела во петокот.На турнирот се оди за да ја извршите преку сабота, 3 јули, со вкупно $12.4 милиони евра во гарантира парите базен.Дин Милиони Држи $12.4 М Гарантира Наградниот Фонд за Среќа Покер Добрите Секој покер фан има слушнато на MGM Места Меѓународни има активира својата Мега Соларни Ќелии проект, се шири над 640 хектари во пустината северниот дел на Лас Вегас. MGM Започна Зелена Енергија Проектот да се Борат на Глобално Затоплување Од понеделник, MGM Места Меѓународни сврте на Мега Соларни Ќелии проект, 100-megawatt соларни ќелии дополнување 12 Лента својства и 36,000 хотелски соби.Човекот Убиен во Лентата на Икони фатална инцидентот се случил во еден бар во Лас Вегас во Дресот на неделата.Случајот е навидум неповрзани со претходно пукање во Сахара.Инцидентот се случи во внатрешноста на ОСТРОВОТ е Место во Decatur Булевар во близина на Чарлстон Булевар.Снимањето се одвиваше во 3 часот и, според Лас Вегас коцкање сцена е на почетокот да се доживее нови знаци на живот следење на глобалните COVID-19 пандемија.Лас Вегас Казина Велат дека Тие Се Прави И Како Тие се Враќа Во четвртокот, две Лас Вегас казина, изјави Невада Игри Комисија (NGC) дека тие се прави и по индустрија раст од пандемија.Тоа е блек џек 6 тон џек стои walmart.