божиќ островот казино и да се впуштат

Изминатите дванаесет месеци се наводно се гледа на собрани вредност на акциите во поголемиот дел на Лас Вегас-базирани игри фирми пад од над 30% од година на година како инвеститори се бореше со стравови на демне рецесија и прашања околу Соединетите Држави' тековната трговска војна со Кина.Се грижиш влошување: Според понеделник извештај од Лас Вегас Преглед-Списанието, весникот, вредноста на Дау Џонс сад Коцкање Индекс, кој ги вклучува градот е топ јавно-листата фирми кои се вклучени во игри, намален за некои 33% во текот на 2018 божиќ островот казино и да се впуштат. Оваа есен претставени локалните коцкање индустрија е најлош учинок од Големата Рецесија пред една деценија и во споредба со 5,6% од година на година се откажат за нацијата е повеќе сеопфатна Dow Jones Industrial Average Индекс.Чувство на топлина: весникот изјавиле дека Научни Игри Корпорација на врвот на листата на локални губитници со своите акции во моментов вреди околу 65% помалку отколку пред една година.Ривал на гејмерски машини иноватор Меѓународни Игра Технологија (IGT), исто така, наводно се чувствува топлина како нејзините акции вредност падна за околу 43% во текот на 2018 божиќен ручек во jupiters казино broadbeach.

Ветувачки почеток: Лас Вегас Преглед-Journal објави дека Американските игри акции почна 2018 на високо благодарение на изборот на лични и корпоративни приходи даночни намалувања инициран од страна на Претседателот Доналд Трамп.Овие наводно видов казино оператори Дин Места Ограничен и Лас Вегас Песоци Corporation веднаш корист на мелодија од околу $340 милиони и $526 милиони денари, соодветно, додека дополнително подигнување надеж дека целокупниот економски раст наскоро ќе се забрза.Трговија војна проблеми: Сепак, ова оптимизам беше, наводно, краткотрајно како јули видов Труба администрација наметне увозните давачки за стоки произведени во Кина во висина од некои $34 милијарди долари.Оваа трговија конфликт наскоро забрзан следниве споредливи одмазднички се движи од Пекинг и има наводно доведе до помал вкупен бруто игри приходи раст во Макао каде што двете Дин Места Ограничен и Лас Вегас Песоци Corporation работат голем интегрирани казино места.Големи падови: Како резултат на тоа, весникот објави дека акциите во Лас Вегас Песоци Corporation во моментов се во вредност од 22% помалку отколку што беа во јануари 2018 додека Дин Места Ограничен го видел својот удел вредност опаѓа со уште повеќе алармантен 41% од година на година.Во тек се караат има наводно покрај тоа негативно влијание MGM Места International, која е одговорна за Макао е MGM Cotai и MGM Macau места, како на вредноста на акциите падна за околу 26% во текот на последните дванаесет месеци да се погоди две-годишен минимум.Макао приходи рецесија: Arpine Kocharyan и Робин Farley, аналитичари за финансиски услуги фирма УБС Група AB, наводно, се користи декември 5 забелешка на детали што првите четири месеци од 2018 видел Macau рекорд вкупен бруто игри приходи раст од околу 22% од година на година.Но, парот наводно објасни дека оваа стапка се последователно паднати да застане на само околу 9% за седум месеци од Мај божиќен ручек во круната казино мелбурн. Arpine и Kocharyan совет наводно се чита.. божиќ светла во монте казино. "топ десет Кина провинции од страна на посетителите да Macau имаше во комбинација за $294 милијарди долари од извозот во сад во 2017, па ние веруваме дека трговска војна може да му наштети на потрошувачите и бизнис довербата на играчи кои доаѓаат од клучните извор на пазарите во Кина." Локалните прашања залак: Поблиску до дома и Лас Вегас Преглед-Journal објави дека на акции во Цезар Entertainment Corporation се сега вреди 46% помалку отколку пред една година во голема мера се должи на годишен пад на приходите од работењето на Лас Вегас Лента и неодамнешната серија на сојузниот каматна стапка скокање.Слични прашања се наводно се гледа на вредноста на акциите во ривал казино оператори Црвена Карпа Места Incorporated, Penn National Игри Инкорпорирани и Бојд Игри Corporation слезе од околу 40% од година на година иако Eldorado Места Incorporated, кој е одговорен за 28 игри места низ сад, вклучувајќи Tropicana Атлантик Сити, bucked овој тренд да снимате 9% пораст.Позитивни предвидување: и Покрај тоа, најновите вести, Камерон McKnight од финансиски услуги фирма Кредит Свис Група AG, наводно, се користи декември 20 забелешка да се изјасни дека вкупната вредност на акциите во Лас Вегас-со седиште игри фирми е веројатно да се подобри оваа година поради предвидувањата на зголемувањето на конвенцијата присуство заедно со стабилна број на специјални настани достапни работни места во смарагд казино. McKnight совет наводно се чита.. достапни на овој временски слот (time slot. "Ние сме позитивно врз домашните игри во 2019, со оглед underperformance, добра на потрошувачите позадина и џебовите на одбранбени изложеност ако рецесијата е повеќе шанси." достапни работни места во монте казино.