Nie Dzia на мвр Ram меморија

Среден запад издавачи на картички Друштвото кариера-признавање награда да биде претставен на Претседателот на Обработка на Уплатата Северна Америка на годишна конференција во јули Хјустон, Тексас – јуни 21, 2019 – Водечките глобални плаќања на услуги Paysafe Група (Paysafe) денес објави дека на среден запад издавачи на картички Асоцијација (MWAA) го избра O nie dzia на мвр ram меморија. Rawls, Претседателот на Обработка на Уплатата Северна Америка, како и неговиот 2019 Индустрија Достигнување Награда примачот.Препознавајќи Rawls целиот плаќања кариера, наградата ќе бидат претставени во 4:30 стр.м.
CST јули 17-ти во MWAA 2019 Конференција, која се одржа во Ренесансата Schaumburg Конвенција Центар, Хотел, во Schaumburg, Илиноис, каде Paysafe, исто така, ќе биде изложена во Кабина HM09 слот за. Презентацијата на Индустријата за Постигнување на Наградата ќе биде нагласување на првиот ден од MWAA 2019, кој заклучува 18 јули. Rawls ќе биде почестен за плаќање кариера опфаќа над 30 години, вклучувајќи ги и неговата актуелна позиција на Paysafe и претходното раководство улога во iPayment.Како извршен ДИРЕКТОР на iPayment, Rawls покажа инструментална во одгледување на плаќање и обработка на решенија на услуги до неговото стекнување со Paysafe во јуни 2018 nie dzia на jeden ram меморија. Оваа трансформира Paysafe во топ-5 не-банкарски acquirer во НАС, и го виде Rawls назначена за Претседател на Групата е обработка на уплатата на дивизијата за двете САД и Канада.Дополнителни пресвртници во Rawls е голема кариера во плаќањата и финансиските услуги вклучуваат проширување на ПОС хардвер компанија Hypercom во пазарите во развој во Јужна Америка, Азија и Русија, развој на пионерски заеднички вложувања на Прв Податоци, и одгледување на стекнување на поделба на Банката на Америка слот за.

Rawls рече: "Освојувањето на MWAA Индустрија Достигнување Наградата е голема чест – не само за мене, но исто така и за плаќање професионалци сум работел со текот на мојата кариера.Оваа награда признава нивниот исклучителен придонес во индустријата." Тој додаде: "Тоа е во моментов многу возбудливо време за плаќања бизнис – и јас со нетрпение очекуваме да продолжите да соработувате со моите колеги во Paysafe да ја креира нашата индустрија е иднината." Dinah Suppes, Претседателот & Член на Одборот на MWAA, рече: "MWAA е горда на наградата на 2019 Индустрија Достигнување Награда за O што значи тоа слот машини. Rawls.О.Б.'s обемни придонеси за индустријата имаат воспоставено него како исконски фигура во плаќањата простор.Тој што имал вид на кариера и углед ние сите се стремат кон: комбинирање на знаење и посветеност на односи." Презентацијата на 2019 Индустрија Достигнување Награда на MWAA 2019 одбележува втората време Rawls има добиено НИ плаќања индустрија признавање во речиси колку месеци.Април 30, Електронски Трансакции Асоцијација (ETA) почестен него со 2019 'Истакнати Плаќања Професионални' Star Награда на ETA БРКАМ конференцијата во Лас Вегас.За Paysafe Група Paysafe Група (Paysafe) е водечки глобален провајдер на крај-до-крај плаќање решенија.Неговото јадро цел е да им овозможи на бизнисите и потрошувачите да се поврзете и да бркам беспрекорно преку индустрија-водечки способности во обработка на уплатата, дигитален паричник, картичка за издавање и онлајн парични решенија.Со над 20 години на онлајн плаќање искуство, на годишна трансакциска волумен од околу US $85 милијарди долари, и околу 3,000 вработени наоѓа во 12+ глобалната локации, Paysafe поврзува бизнисите и потрошувачите преку 200 плаќање видови во над 40 валути во светот.Претставено преку интегрирана платформа, Paysafe решенија се насочени кон мобилен-трансакции инициран, во реално-време analytics и конвергенција помеѓу тули и малтер и на онлајн плаќања.Посетете не на www.paysafe.com Следете Paysafe на Твитер / Скопје / Google + / stories.paysafe.com За Свиткување издавачи на картички Асоцијација (MWAA) и MWAA 2019 На MWAA беше основана во верата тоа е важно да се едуцираат за плаќање на професионалци, како што се ISOs, MSPs и финансиски институции со постојано менување на информации на нашата индустрија диктира.Ние сме посветени на донесувањето на оваа информација од вклучување на сите аспекти на нашата заедница.Ние сме непрофитна, нема членство независен форум посветен на плаќања професионалци.Нашата Мисија е да се обезбеди регионална можност за тренинг, едукација и вмрежување во среден запад стекнување на заедницата.Ние обезбеди форум за дискусија на прашањата поврзани со плаќања индустрија.Нашите 17 Годишна Конференција (#MWAA2019) ќе се одржи на 'Ренесансата Schaumburg Конвенција Центар Хотел'.Оваа 1½ ден на конференцијата ќе бидат исполнети со едукација и вмрежување, можности, динамичен јазик и изложба салата со најновата во плаќањата и додадена вредност, производи и услуги.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre што значи тоа за 3 влог во покер.