кафе кина тестенини бар казино мени

Ли Дејви ќе ги носи заокружен на сите неделни покер вести вклучувајќи го и неговиот очај во Daniel Negreanu неуспехот да се направи конечната табела на Светската Серија на Покер Главниот Настан, Шон Зима победа најновата инкарнација на Bellagio Чаша и многу повеќе.Дали се сеќавате на времето што Dexter сестра му рече дека таа е во љубов со него?Се сеќавате на сцена, нели?Тоа беше време на големи ебат покаже претвори во ужасна ебат шоу.Мислам ти го гледав тоа.Сте имале да се види тоа; како запек.Тоа боли, но ќе мора да се дојде до крајот.Па тоа е како јас се чувствувам за Светската Серија на Покер (WSOP) Главниот Настан сега дека Daniel Negreanu е надвор.Ебат scriptwriters.Ако боли за мене, тогаш замисли колку тоа мора да боли за него.Мислам, тоа не е за пари.Каква разлика прави уште една $7.6 m направи?Не, за Negreanu сето тоа е за слава, неговото наследство.Една минута тој е одење надолу по ходникот на покер бесмртност, свеќи дува како тој оди страна, обоено стакло прозорци покажува ѕвезди на преминал ера, а потоа ништо.Кралицата скокови пред него и вели јас треба тоа, пред расцепен срцето од градите.Една минута беше исполнета со поезија и следната тоа беше исчезна.За седум дена гледав со бесни glee надевајќи се дека имав причина да се види на ноември Девет.Јас никогаш не го гледав еден пред.Љубопитни кога ќе сметаат дека јас сум покер писател.Дури и повеќе љубопитни кога ќе сметаат дека јас сум влечење мојот лоша очи во текот на раните фази на Вистински Детектив 2 кафе кина тестенини бар казино мени.

И сега не е ништо.Сонот е мртов. "Секогаш постои следната година." Negreanu испратила.Не, освен ако имате парче среќа на Марк Newhouse пропорции другар.Што.Тоа беше најголемата приказна на неделата.Јосиф McKeehen, еден млад човек кој има освоено осум турнири во последните 15 месеци, елиминирани Daniel Negreanu во 11 место.Сега тоа е она што јас го нарекувам човек во средината на славата на својот живот.Еве седиштето задачи за Ноември 8 финалето.Седиштето 1: Zvi Стерн – 29,800,000 (74 бб) Седиштето 2: Пјер Neuville – 21,075,000 (52 бб) Седиште 3: Исус навин Beckley – 11,800,000 (27 бб) Седиштето 4: Max Steinberg – 20,200,000 (50 бб) Седиштето 5: Томас Cannuli – 12,250,000 (30 bb) Седиштето 6: Џо McKeehen – 63,100,000 (160 бб) Седиштето 7: Патрик Чан – 6,225,000 (15 бб) Седиштето 8: Федерико Butteroni – 6,200,000 (15 бб) Седиштето 9: Нил Blumenfield – 22,000,000 (55 бб) Во другите вести...бип...бип бип......бип.Шон Зимата е шетаат со divining прачка во панталоните, по победата над половина милион scoobies во $10,400 Bellagio Првенство XI оваа недела.По елиминирањето на Fabrizisio Гонзалес во петтото место тој погледна наоколу во остатокот на гладијатори лево во арената и мисла, "fuck дека за да се смеат." Тој не е сам. Dominik Nitsche, Бајрон Kaverman, и Ник Petrangelo беа размислување истото.Тука се и конечните резултати по четири начин да се исецка.Конечна Табела Резултати 1.Шон Зима – $562,772 2. Dominik Nitsche – $479,732 3.Бајрон Kaverman – $409,219 4.Никола Petrangelo – $321,994 5 кафе казино санта моника ca.

Fabrizio Гонзалес – $156,204 6.Јосиф Cheong – $124,087 7.Кит Tilston – $94,890 8.Еди Sabat – $68,613 9. Myro Garcia – $49,635 10.Боби Oboodi – $37,956 Уште жешко парче вести оваа недела беше најавата од Александар Dreyfus дека неговата компанија Mediarex Спорт и Забава имаа собрани $4.9 m во Серија финансирање во неговото продолжение обид да Sportify покер.На Хан Соло на покер светот ми рече дека тој ќе ги употребиш парите за да solidify она што тој смета дека е индустрија која е премногу фрагментиран, и Глобалната Покер Лигата (GPL) ќе биде лепак кој се врзува на сето тоа заедно кога тие ќе се отвори слот машина во бар.
Dreyfus има поминато многу време во Далечниот Исток и верува покер има многу да научат од Азија eSports индустрија.Тој, исто така, сака да ги следат стапките на UFC, каде што тој го видел маркетинг на борци доведе до повеќе ангажирани фан искуство. Dreyfus сака GPL да биде изграден околу ликови.Тој сака приказна.Тој сака животот.Ние ќе заврши на неделното круг на добротворни забелешка кога ќе се отвори казино на sanremo.
Partypoker и Светот Покер Турнеја (WPT) објави плановите да биде домаќин на една добротворна настан во помош на DT38 Фондацијата оваа недела.Добротворната организација беше основана од страна на родителите на поранешниот Вест Хем фудбалер Дилан Tombides, чиј живот беше трагично намали за торзија на рак на возраст од 20. Настанот ќе се одржи во Aspers во Стратфорд на Сре, Јули 29, а ќе му претходи на £600 WPT Националните Акумулаторот дека ќе почнат следниот ден.Свеста за Ефикасно Давање (РЕГ) беа исто така во вестите оваа недела, кога тие се потпиша договор за да биде домаќин на нивната прва турнир серија на Кралевите Казино во Rozvadov.Ѕвездата атракции ќе биде €250 купи-во Главниот Настан и €10,600 Висока Ролери.Сите гребло ќе одат во насока на добротворни организации кои РЕГ поддршка и се очекува да се види сака на Игор Kurganov, Max Altergott, Philipp Gruissem и Лив Boeree учество во серија поради се одржи на 12 – 17-ти август.Време Дами & Господа молиме.Некој ја има само нарекува часовникот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.