делфин богатство слот Jugar гратис

Така казина се соочуваат со тешки споредба случува во Мај 2014 година. Mesquite беше единствениот друг сегмент во Кларк Каунти известување зголемување, со приходи до 1,6 проценти.Државната три онлајн покер веб-сајтови собрани $862,000 во текот на Мај, кој беше 8.8% зголемување во текот на април резултати.Државата наплаќала $56.2 милиони евра во игри даноци во текот на јуни, пад на 2.43 проценти.Неколку колекции беа базирани на Мај гејминг приходи фигури. делфин богатство слот jugar гратис. "Ако почнеме да ја видите некои раст во гејминг сегмент, тоа ќе биде додадена катализатор на Лас Вегас Лента обнова," Брегот рече.Лента со резултатите помогна форумот месечна загуби, дојавени од казина и во други области на Кларк Каунти, вклучувајќи го и центарот на градот, Северна Лас Вегас, Laughlin и Болдер Лента прашање - онлајн казино игри платформа free download. "Сите во сите, тоа беше прилично цврсти месец," Лотон рече.Унија Игри Група аналитичарот Роберт Брегот рече Лента Може да игри броеви беа подобро од повеќето аналитичари очекуваат.Брегот рече дека најголем дел од Лента за економски раст оваа година се фокусирани на nongaming сегменти, вклучувајќи ги и ноќен живот, ресторани, и хотелски соби прашање - онлајн казино игри платформа.

Morgan игри аналитичар Џо Greff кажано инвеститори.Со Мај во книги, националната игри приходи е долу 0.7% преку првите пет месеци од годината.Минатата година, Невада игри на приходите растеше 2.6% на $11.14 милијарди долари.На Лента, Може да го одбележаа третата директно вкупните месечни приходи се зголеми и пазар доживува раст од пад во јануари и февруари.Преку Март, игри на приходите беше долу 5.4%.До Мај, игри на приходите е копија на 0,4 проценти.Игри Одбор за Контрола Високи Истражувачки Аналитичар Мајкл Лотон рече резултатите од Мај 2013 година за Газа се зголеми 6,4 проценти текот на Мај 2012 година. Baccarat игра изнесува 29 отсто од Лента на вкупните приходи.Места во high-end baccarat соби со претставка со коцкари во градот за распродадени Mayweather борба.Играчите беа споени со други клиенти посета во текот на еднонеделен Кинески Труд Ден одмор.Приходи од baccarat се зголеми 88.7% на $170.9 милиони евра.Коцкари wagered $1.03 милијарди долари за baccarat, зголемување на 26.4 проценти.На задржете процент — износ на пари казина одржана на wagers — беше 16.63 проценти, и над 11.14 проценти се одржи во Мај 2013 година удел на почетокот на покер рака. "Ние ги видите месечни резултати како и цврсти и по прилагодување за високо одржи во baccarat," Wieczynski рече.Слот машина wagering на Лента зголемен 1.7% на $3.3 милијарди долари, што го обележа четврти пат во пет месеци таа бројка се падна во позитивната страна на книга.Аналитичарите мерач коцкање слот машина како мерење на точка на пристап на Лента на вкупниот економски здравје. Stifel Nicolaus Пазари на Капитал игри аналитичар Стивен Wieczynski рече дека три казино оператори имаат најголема корист од high-end baccarat wagering, Дин Места Ltd., Лас Вегас Песоци Корп, MGM и Одморалишта International.Сите три компании имаат имоти во Макао. "Ќе одржи нашите позитивни изгледи за Лас Вегас Лента и верувам дека целокупниот закрепнување ќе продолжи како 2014 напредува," J. Wieczynski рече зголемување на baccarat wagering укажува на high-end клиент останува одржливи бизнис код best online poker sites in canada.

Без baccarat, Ленти игри приходи се уште ќе се зголеми 1.7 проценти best online poker sites in america.