ресторани во близина на лактот реката казино

Азија junket фирма, Suncity Група, наводно, одлучиле да го напуштат Австралиско казино пазарот следниве тврдења дека неговата VIP операции во Мелбурн и Сиднеј може да се потпомогнати од Кинески организиран криминал syndicates во нелегално перење на пари.Според извештајот цитирање на почетокот на приказната од Возраста весник, откровение следи поведување на истрага од страна на Австралиската Кривично Разузнавање Комисија (ACIC) дали во високо-ролери коцкање салони, како што се оние работи од страна на Макао-со седиште на фирмата може да биде помагање да се олесни нелегални активности како што се перење на пари ресторани во близина на лактот реката казино.

Dual операции: GGRAsia се изјасниле дека Suncity е одговорен за ВИП игри тргнува во внатрешноста на гигант Круна Мелбурн, која е управувана од страна на Круната Летувалишта се Ограничени, како и Ѕвезда Забава Група Ограничен еднакво импресивен Ѕвезда Сиднеј.Но, неговата junket услуги за двете од овие сега наводно наместен да биде shuttered почетокот со Сиднеј пред да бидат внимателно следени од страна на Мелбурн мериленд во живо казино. Takings собори: Мет Bekier, Главен Извршен Директор за Ѕвезда, наводно детални дека неговата фирма е најновиот годишен промет од странски високо-ролки одби од 30.7% од година на година за околу $28.8 милијарди долари.Тој исто така наводно се објасни дека Бризбејн-врз основа на операторот на меѓународно споредливи VIP приходи во текот на истиот дванаесет месечниот период имаше натопена со некои 16.7% да се погоди малку над $397.1 милиони евра покер турнир распоред.
Bekier наводно им рекол На Возраст.. мериленд во живо казино промо код. "фиксно соба на Suncity [Групата] ќе се запира тука.Имаше мали фиксна соба.Дека соба се затворени." Истрага иницирана: На ACIC истрага започна минатиот месец, поради наводите дека бизнис на Круната Места Ограничена е се користи од страна на странски организираниот криминал банди да нелегално перат пари.Иако Suncity Група не беше специфично споменати, гласините мелница наводно отиде во overdrive откако се појавија тврдења дека на приватно-одржан на фирмата шеф, Alvin Chau Cheok Wa, биле одбиени за влез во Австралија.Брзиот одговор: Chau освен тоа служи како Претседател на Азија казино фирма Suncity Група Стопанства Ограничен и тоа последователно одговори на наводите на impropriety, прогласувајќи дека тоа не беше официјално е под истрага и дека милијардер бизнисмен не беше планира да патуваат во Австралија во наредните дванаесет месеци. мериленд во живо казино.