мериленд во живо казино промо код

Велика БРИТАНИЈА обложување оператор Sportech видов нејзините акции изгуби повеќе од половина нивната вредност во средата по објавувањето дека никој не сакаше да купи компанијата.Среда наутро, видов велика БРИТАНИЈА-листата Sportech информира пазари, кои формалниот процес на продажба (FSP) го започна во октомври минатата година, како дел од пошироката стратешки преглед не успеа да ја испорача наменет резултат.Додека Sportech рече дека имале ангажирано во "детални дискусии" со неодреден број на заинтересирани страни, Sportech одбор на крајот заклучи дека овие разговори "беа малку веројатно да резултира со понуда", кои одборот може во добра совест препорачуваме да се акционери.Како такви, Sportech има затворена FSP и заврши понатамошни дискусии.На пазарот реакција беше брза и негативни.По затворањето вторник е трговија на 77.8 p, состојбата отвори во средата тргување во 31.5 p, пред стоп мал митинг е да се затвори на денот на 37.5 p, надолу 51.8% од претходниот ден.Инвеститорите не се само spooked од недостаток на suitors заинтересирани за стекнување на Sportech бизнис, но исто така и од страна на државата на тој бизнис.Во тргување ажурирање, Sportech најави дека во првите 10 недели од нејзината финансиска година била "прилично предизвикувачки," благодарение делумно на серија на зимски бури задржување на луѓето далеку од своите Места бизнис во Конектикат.Исто така, компанијата предупреди дека неговата 2017 заработка ќе дојде во "подолу очекувања" на околу £6.5 м должи во дел на "пишува-падови на стариот акции и сигурно должници," но исто така и од серија на исклучителни предмети, на сите, но еден од нив прилично негативни.Овие вклучуваат £4.3 метри во пријави поради заминувањето на некои високи менаџери и членови на одборот (вклучувајќи го и поранешниот извршен ДИРЕКТОР на Иан Penrose и CFO Мики Kalifa); г 2.5 m за преструктурирање трошоци поврзани со стратешките ревизија; и книга со губење на г 1.6 m за продажба на своите акции во NYX Игри Група.На плус страна, компанијата вели дека тоа ќе се соберат дополнителни £1.4 m од своите никогаш не завршува на самото Место На Топката даночен спор со велика БРИТАНИЈА владата.И покрај doom and gloom, Sportech инсистира на тоа гледа никаква причина да се смени своите очекувања за тековната година.Тоа потпиша на flurry на занимава веќе овој месец, вклучувајќи го и новиот веб и мобилни обложување платформа се справи со Пенсилванија е Parx Трки, и нов долгорочен договор со Camarero тркачката патека во порторико.Во други позитивни вести, компанијата конечно назначен за нов извршен ДИРЕКТОР.Андреј Gaughan, осум години Sportech ветеринар, е избран за аголот за статистика, додека компанијата вели дека тоа е сеуште во потрага по вистинската личност за пополнување на CFO конкурс мериленд во живо казино промо код. Sportech ќе го објави својот последен 2017 заработка извештај на април 24 мериленд во живо казино. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер турнири.