достапни работни места во монте казино

Zazay и Mercier во пари!Две повеќе настани завиткани во 2015 Seminole Хард Рок Покер Отвори (SHRPO) Првенство крунисување Џејсон Mercier и Omar Zazay врвот на куп во настаните.Главниот Настан на кој има $5 000 000 гарантира наградниот фонд привлече поле на 907 во која беа вклучени сака на Дан Колман, Џо Cada, Ерик Seidel, Мајкл Mizrachi и Џонатан Duhamel.По четири дена на игра станува збор надолу за да главите-up помеѓу Omar Zazay и Брајан Phillis, Zazay на крајот се појавуваат победник по повеќе од 100 раце."Тоа беше навистина долго патување — четири-ден турнир и јас бев само се обидува да се остане сконцентриран и да ја однесете еден чекор во исто време," Zazay рече по победа."Тоа е неверојатно чувство.Ова е многу голем за мене.Тоа е многу тешка работа.Играв многу покер и да дојде до краток многу пати и се чувствуваат како јас може да го направи подобро, па тоа е добро за да се постигне голем насловот под мојот појас."Конечна Табела Резултати:1 Omar Zazay $1,000,0002 Брајан Phillis $575,0003 Дан Colman $310,0004 Лари Moccia $220,0005 Ренди Pfeifer $180,0006 Јосиф Couden $150,0007 Vladislav Mezheritsky $125,0008 Павле Volpe $100,0009 Рик Alvarado $75,000На $25,400 Висока Ролери – $1,000,000 Гарантира Настан 24 крунисан Џејсон Mercier врвот на табелата заработка на Флорида покер ветеринар убав $652,800 плата што ја зема својата кариера во живо на турнирот приходи за речиси $16 милиони евра."Тоа дефинитивно никогаш не добива стариот победа.Секој турнир што јас ја имаат освоено во текот на изминатите седум или осум години е дефинитивно имаше уникатен чувствуваат за него.Тоа е поинакво искуство во секое време.Си играат понекогаш различни игри, различни луѓе, различни градови.Во секое време можете да победи на покер турнир и се чувствува добро и јас сум само мило што го освои и овој, на" среќен Mercier рече.Конечна Табела Резултати:1 Џејсон Mercier $652,8002 Иан O'Hara $391,7003 Шон Зима $245,5004 Ankush Mandavia $186,2005 Бери Hutter $141,9006 Дејвид Песоци $116,6007 Ashwin Sarin $93,4008 Фил Laak $74,4009 Дејвид Peters $57,500 Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година достапни работни места во монте казино. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] е pechanga казино отворена во калифорнија.