Geant казино данс ле 95

Виетнам е пилот програма за да се овозможи локалните жители да се коцка во казина се појавува да биде помалку ограничена отколку што првично се рекламира, според извештаите на локалните медиуми.Минатата недела, Виетнам Министерството за Финансии објави нацрт-кружни додавање повеќе детали до владата Уредба Бр 03/2017/НД-CP, кој овластени три години тест на одмор на земјата е долгогодишна забрана за овозможувајќи им на своите граѓани да се коцка во нацијата казина, кои се резервирани за меѓународни туристи и Виетнамски државјани кои имаат странски пасоши.Овој пилот програмата, беше речено да се применуваат само во две казина – еден во Quang Ninh провинција во земјата на север, а другите на Phu Quoc остров во јужниот – ниту на која е изграден уште.Но, ова ограничување е отсутен од нацрт-кружни, водечки некои Виетнамски медиуми да се шпекулира дека сите нацијата казина ќе им биде дозволено да учествуваат во судењето.Без оглед на тоа колку многу казина се подобни за судењето, на кружни повеќе детали финансиските пречки локалните жители мора да се расчисти со цел да се премине казино прагот, вклучувајќи ја и способноста да се докаже месечен приход од најмалку VND 10m (US $440).Казина се потребни за да се провери овој приход ниво, преку проверка на различни документарен опции, вклучувајќи го и персоналниот данок на доход населби, даноци stubs, изнајмување договори покажува некој плаќање ќе VND 10m месечно или изводи покажува доволен интерес приходи.Казина, мора да се задржи копии од овие документи за најмалку три години во случај владата бара да ги види.Критичарите веќе се укажува на тоа дека овие барања ќе ја негираат импулс посети на казина, како Виетнамски државјани кои патуваат на одмор не е веројатно да се спакуваат овие документи во својот куфер, освен ако тие конкретно планираат да ја посети казино во текот на нивното патување.Казина, исто така ќе треба да се издаде на клиентите со електронски картички со цел да се следи своето време поминато на игри на подот.Овие картички ќе се продава на клиентите, како форма на влез леви, сличен на оној Сингапур две интегрирани установи бара од локалните жители да се плати со цел да се коцка.Виетнам влез леви е поставен на VND 1m ($44) по ден или VND 25m месечно.Виетнам подготвеност да се опуштите своите ограничувања на локално со внесување казина – и се намали на минимум инвестиција прагот на половина за да $2b – се гледа позитивно од страна на меѓународните казино оператори, кои се тврди дека на пазарот има смисла само со силна локална компонента.Сепак, во текот на овој пробен период, всушност, може да ги одврати инвестиции во краток рок.Во минатата недела Q1 заработка повик, Лас Вегас Песоци шеф Шелдон Adelson осврна на компанијата интерес во Виетнам, но призна дека неговата компанија е "не мора да е во љубов со условите на три-годишен тест период.Ние не сакаат да трошат милијарди долари и да се најде во три години тие го смени својот ум и тие не се случува да им овозможи на локалното население.Па ние ќе сакате да се види како оди тоа." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre geant казино данс ле 95.