Online Heads Up Poker Strategy

Koon, кои клобуркаше конечната табела на partypoker Карибите Покер Партија, го победи 34 учесници во $25,000 High Roller заработка $289,950 online heads up poker strategy. Ramin Hajiyev – $78,400 3 online gratis poker spielen ohne anmeldung.

ITM Завршува 1 online global gambling market size. Стефан Schillhabel – $624,000 4. Џејсон Koon – $289,950 2 online geld verdienen mit poker buch. Negreanu е некаде по должината на спектарот, а времето ќе покаже дали тој има способност и ронки да го фати Карпести е петел.Но тој се случува во врска со тоа на вистински начин.Одиме во Bellagio и панорама што ви го поздравува е Светот Покер Турнеја е (WPT).Адам Pliska и бандата се во градот за Пет Дијамант Светот Покер Класичен, а тоа е почеток со flashbulb слика bang инчи од вашиот ретината.На WPT Пет Дијамант Светот Покер Класичен $100,000 Супер High Roller привлече 39 учесници, и Negreanu самиот одлучил да ја преземат улогата на телевизија турнир репортер.Шест лица добија платени, и Negreanu tussled со Дан Смит за титулата и $1.4 m во парите.Канадскиот влезе главите-up со мало чип дефицит, и се тоа во на десната страна на математика при тоа важно повеќето, само за реката да се измијат $400,000 во паричната награда (Negreanu го зедов тоа во одржување на QT на JT4, со Смит држи АК, и кралицата пристигна на реката).Две од Најдобрите во Бизнисот Дан Смит сака Bellagio, ја освои WPT Пет Дијамант Главниот Настан во 2013 година за $1.1 m (еден од шест седум-приказ на резултати).Неговата победа над Negreanu, турка него во текот на $19m во живо на турнирот добивки марка, leapfrogging Џонатан Duhamel, Дејвид Peters, и Џејсон Mercier да се преселат во 14 место во Сите времиња Пари Листа.Тоа е уште една голема година, неколку долари исклучување $4 милиони во живо на турнирот заработка.Смит има погоди седум-слика годишниот се враќа секоја година почнувајќи од 2012 година џуди слот депозит минимална 10rb. Исак Haxton – $271,050 3 џуди слот депозит pulsa 10000 без исечок.