е Pechanga казино отворен денес

Австралиско-базирани игри компанијата PointsBet е зафатен правејќи најавите за своите Американски базирани на операции.Во четвртокот, тој рече дека неговата Њу Џерси подружница достигна 10-годишен договор со Твин Реката Управување со Група да послужи како iGaming кожата во Њу Џерси.Договорот, сепак, е потребен Близнак Реката завршувањето на купување на Bally е Атлантик Сити Хотел и Казино и добивање на соодветна држава одобренија.По однос на договорот, Близнак Реката ќе добијат неодреден споделување на PointsBet онлајн казино игри приходите генерирани во државата. PointsBet , кој веќе има Њу Џерси присуство, како sportsbook стан служи како кожата за Meadowlands тркачката патека, во моментов е развивање на својата онлајн казино производи.Во соопштението, компанијата рече: "напредни дискусии" се во тек со бројни сервиси, вклучувајќи слотови и телевизија дилер табела игра програмери.Сега за сега, PointsBet рече дека очекува да започне својата онлајн казино производ на прво место во Мичиген, со Њу Џерси лансирање се очекува некаде во првата половина на 2021 е pechanga казино отворен денес. На iGaming договор доаѓа еден ден откако PointsBet најави мулти-годишен договор со Индијана Pacers да биде официјален игри партнер на НБА франшиза.На Pacers договор ќе даде спортско обложување стан некои лигата на големи изложености.На PointsBet логото ќе биде прикажан на судот на Банкари Живот Fieldhouse, меѓу основни и тимот клупи.Тоа е прв пат спортски обложувања оператор ќе имаат таков вид на изложеност на НБА суд е pechanga казино отворен на денот на благодарноста. PointsBet сигнализацијата, исто така, ќе биде изложена на друго место во арена, и гејминг компанијата, исто така, ќе имаат присуство на Pacers онлајн платформи.Индијана претставува огромна можност за PointsBet, и ние ќе ги силно локализиран пристап за да се обезбеди ние сме обезбедување на најдобри целокупната клиент искуство Индијана спортски фанови и bettors се бараат," PointsBet САД извршен ДИРЕКТОР Џони Aitken се вели во соопштението. PointsBet е активен во Индијана од Март.Дејствува како кожата за Холивуд Казино и Хотел Lawrenceburg, на стан рачка од $520,376 во јуни рангирана на шесто од седум мобилни апликации во државата.За да ја зголеми својата профил во Индијана и да го прослават нејзиното партнерство со Pacers, PointsBet нуди "Толпата Бустер" за сабота е Pacers игра против Los Angeles Lakers.Слично на FanDuel е "се Шири Љубовта" промоција, PointsBet ќе се зголеми шири од една точка на секои 100 bettors кои скокаат на Pacers дури и пари, шансите.Ширењето почеток на +7 и во моментов е на +14 поп слотови 1 милијарди чипови. Максималната залог е $25 поп слотови 1 милијарди чипови 2021.

Минатата недела, Илиноис Игри Одбор доделена Хоторн Трка Разбира, PointsBet е партнер во државата, на четири-годишниот мајстор спортски wagering лиценца.Што дојдоа неколку недели по PointsBet доби својата привремена оператор дозвола од државата.Во вторникот, во врска со Pacers соопштение, PointsBet рече дека тоа ќе им понуди на мало sportsbooks во три Хоторн off-песна обложување салони.Можноста Височини ќе им даде на компанијата покриеност во Чикаго северните предградија, Oakbrook Terrance се наоѓа во Чикаго западните предградија, и Crestwood ќе ги привлече клиенти од Chicagoland јужниот заедници.Тие три OTB се во прилог на sportsbook кој ќе биде лоциран во Хоторн во Cicero, само неколку минути од центарот на градот Чикаго менито што се отвори изборниот датуми 2021. PointsBet рече на мало sportsbook локации ќе им помогне да привлечат клиенти во посакувана Чикаго пазарот, како Илиноис бара во-лице изглед за мобилни регистрација се додека не награди мобилен-само господар лиценца, потег што нема да се случи за најмалку 16 месеци нов слот машини на beau rivage. PointsBet очекува да започне во Илиноис до крајот на месецот..